Dünyanın en popüler dijital kart oyunu unvanını elinde bulunduran Hearthstone‘da yeni bir dönem başlıyor. Oyunun yapımcı şirketi Blizzard‘ın yaptığı açıklamalara göre oyuna gelecek yeni ek paket ile ”Kuzgun Yılı”na geçiş yapılacak. Kesin bir tarih belirtilmese de önceki takvim değişikliklerini göz önünde bulundurarak, yeni yılın Nisan – Mayıs döneminde başlayacağını tahmin ediyoruz.

Oyun takviminin değişmesiyle, şu ana kadar ki en başarılı yıllardan birisi olan ”Mamut Yılı” geride kaldı. Bu değişiklikle beraber içerisinde Journey To Un’Goro, Knights of the Frozen Throne ve Kobolds & Catacombs gibi sevdiğimiz ek paketleri barındıran Mamut Yılı, yerini Kuzgun Yılı’na bırakıyor. Peki neler olacak bu Kuzgun Yılında hep beraber inceleyelim.

Wild Oyun Moduna Geçecek ve Yeni Eklenecek Paketler

Hearthstone’da oyun takviminin değişmesi, bildiğimiz üzere standart oyun moduna gelecek bir rotasyonun habercisidir 🙂 Alıştığımız ve beklediğimiz gibi gelişen rotasyonda; Mamut Yılının ilk üç ek paketi olan Whisper of the Old Gods, One Night in Karazhan ve Mean Streets of Gadgetzan paketleri Wild oyun moduna geçiş yapacak. Yani bundan sonra bu ek paketlere dahil olan kartlar Standart oyun modlarında kullanılamayacak. Ayrıca yukarıda paylaşılan görselle Blizzard, oyuna gelecek 3 yeni ek paketi müjdeledi. Kozmetikler ve renklerden birkaç ipucu verilse de, şimdilik paketlerin ne üzerine olacağı kesin değil 🙂

Hall of Fame’e Geçen Kartlar

1) Ice Block

İlk başlarda sadece kontrol destelerinde kendine yer bulabilse de zamanla Mage destelerinin vazgeçilmezi olan Ice Block, listemizdeki diğer kartlar gibi oyunun beta aşamasından beri oyunda olan bir kart. Mage sınıfına verdiği büyük avantaj ve her destede kendine yer bulması sebebi ile Hall of Fame‘e alındı. Artık standart oyun formatında daha değişik stratejilerle dizayn edilmiş Mage desteleri göreceğiz.

2) Coldlight Oracle

Listemizde görmeyi beklemediğimiz kartlardan biri idi Coldlight Oracle. Çoğumuza zararsız ve oyunu pek de etkilemeyen bir kart gibi görünüyordu. Blizzard’ın kartı Hall of Fame’e gönderme gerekçesi ise bazı sınıfların (özellikle Rogue ve Druid) karttan diğer sınıflara göre daha fazla avantaj elde etmesi. Bu haber ”mill” tarzı desteler oynamayı sevenleri oldukça üzse de, yeni kart dizaynları için boşluk yaratacağı kesin.

3) Molten Giant

Geçtiğimiz senelerde başta Warlock olmak üzere birçok sınıfta karşımıza çıkan Molten Giant, yediği büyük nerften sonra yüzüne bakılmayan bir karta dönüşmüştü. Nerf tarihinden sonra hiçbir destede kendine yer bulamayan kart oyun yapımcılarının da gözüne çarptı. Bu yüzden de kart nerf öncesi haline getirilip Hall of Fame’e yollandı.

Günlük Görevlerde Değişiklikler

Gelen değişiklikler ile artık oyundaki birçok görev çok daha kısa sürede tamamlanabilecek. Aynı zamanda daha önceleri 40 altın veren tüm görevler artık 50 altın verecek. Yeni görevlerden bazı değişikler:

  • Eskiden 20 minyon oynamanızı isteyen görevler artık 12 minyon oynamanızı istiyor.
  • Eskiden bir sınıfla 2 maç kazanmanızı isteyenler artık 1 maç.
  • Eskiden 50 sınıf kartı oynamanızı isteyenler artık 30 kart istiyor.

Yeni Eklenecek Turnuva Modu

Gelecek yeniliklerden belki de en heyecan verici olanı turnuva modu. Oyunculara profesyonel bir turnuva hissi yaşatmayı hedefleyen bu oyun modunun, Kuzgun Yılı ile birlikte oyuna eklenmesi bekleniyor. Farklı şekillerde düzenlenebilecek turnuva modu, aynı zamanda yakınınızdaki ”Fireside Gathering” noktalarında ödüllü olarak düzenlenebilecek. Sizce ilerleyen dönemlerde ülkemizde daha çok Hearthstone turnuvası görebilecek miyiz?

Yeni Druid Kahramanı: Lunara

Önümüzdeki eklentinin çıkışıyla birlikte Standart veya Casual oyun modlarında 10 maç kazananlar yeni Druid kahramanı Lunara‘ya sahip olacak. Lunara oyunda kartı bulunan yarı-tanrı Cenarius‘un en büyük kızı. Bu kart Druid sınıfına gelen ilk alternatif kahraman olacak.

Ayrıca Kuzgun Yılına geçilmesi ile beraber, Rogue alternatif kahramanı Maiev Shadowsong görevi oyundan kaldırılacak. Eğer oyunu bir süreliğine bırakmış iseniz yeni yıla geçiş yapılmadan önce Maiev‘e sahip olmak için son şanslarınız. Hepinize iyi oyunlar! 🙂

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here