Nnedi Okorafor’ın kaleme aldığı Who Fears Death kitabının diziye uyarlanması için hazırlıklara iki ay önce başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde de HBO’dan resmi karar çıktı: Dizi yayınlanacak!

Dizinin yapımcılarından biri Game Of Thrones’un uyarlandığı serinin yazarı olan George R. R. Martin olacak. Ayrıca Martin romanın diziye uyarlanmasında da yardımcı olacağını dile getirdi.

Who Fears Death bir bilimkurgu romanı. Hikaye kıyamet sonrasında, Sudan’da geçmekte. Büyük bir soykırımın ardından dini öğretilerinin izinden giden Nuru kabilesi, Okeke köylülerini ortadan kaldırmaya karar verir. Nurular herkesi kırıp geçirirken yalnızca tecavüze uğramış bir kız hayatta kalmayı başarabiliyor. Çölün öbür ucuna kaçan bu kız, çocuğunu dünyaya getirir. Daha doğmadan kızının farklı olduğunu anlayıp ona ölümden korkan kişi anlamına gelen Onyesonwu ismini verir. Onyesonwu özel güçlere sahip olan bir kızdır. Onu bir şaman büyütür ve bu sayede Onyesonwu özel güçlerini keşfeder. Büyüyüp olgunluğa ulaştığında bu kez intikam hırsıyla annesine tecavüz eden adamın peşine düşer.

Bizleri sürükleyici bir fantastik dizinin beklediğine şüphemiz yok. Heyecanla bekliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here