Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

HBO, seneye sona erecek olan Game of Thrones’dan sonra olabilecek senaryolar üzerinde çalışmaya çoktan başladı. Bir yılı aşkın süredir beş adet potansiyel proje dahil olmak üzere çeşitli planlar üzerine çalışıyorlar. Bu projelerden biri de Game of Thrones’dan yüzyıl önceki durumu anlatacak bir projenin hazırlanması. Bu projenin yazarları da serinin kendi yazarı George R.R. Martin ve Kick-Ass ve Kingsman: The Secret Service’in yazarı Jane Goldman olacak.

Elbette ki tek bir şey var: Westeros’un tarihinin dehşet verici sırlarından, White Walkerların gerçek kökenine, Doğu’nun efsanelerinden Starks efsanelerine… Bildiğimiz bir hikaye değil.

Game of Thrones dünyasının büyüklüğüne ve tarihine bakılacak olursa, bu projenin nereye gideceğine dair bir sürü ihtimal var ve bu efsanelerin arkasındaki gerçek açığa çıktığında hikaye bir dönüm noktasına gelebilir. Duyuruya göre Robert’in isyanı, Game of Thrones’da geçen olaylara yol açan Ned Stark ve Robert Baratheon’un savaşının yanı sıra birkaç asır öncesinde gerçekleşen Targaryen’in Westeros’u ele geçirdiği Aegon’un Fethi gibi konular en azından bu projede yer almayacak görünüyor.

The Hollywood Report’un açıklamasında, bu projede altın Kahramanlar Çağı’ndan en karanlık zamanlara doğru giden Game of Thrones dünyası kronolojik olarak anlatılacağı anlaşılıyor. Bu hikaye, The Night’s King efsanesi yani Yaşlı Dadı’nın Brandon Stark’a çocukken anlattığı hikayelerde yer alan Kahramanlar Çağını sonlandırıp The Long Night dönemini başlatan karanlık saltanatın sahibi The Night’s Watch’ın kumandanı ile ilgili olacak gibi. Duvarın inşası, House Lannister ve Ironborn’un kökenleri ve Lord of Light’ın efsanevi kahramanı olan Azor Ahai’nin ilk gelişi de dahil olmak üzere bir çok bin yıllık bilginin keşfedilebileceği bir proje olacak.

Fakat, Game of Thrones’un sekizinci sezonuna seneye kadar kavuşamayacağız ve bu bölümden yeni bir dizi çıkıp çıkmayacağı belli değil. Kesin olan bir şey var ki bu bölümü GOT bitene kadar göremeyeceğiz. THR’nin açıklamasına göre bu beş projeden bazıları dizi olmayacak. Ama, HBO’nun bu projeyi kamera önünde görmek istemesi iyi bir şey.

Kaynak

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here