Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

Hayvanlar insanların her zaman yanında olmuş, onlara kimi zaman en yakın arkadaş, kimi zaman sır saklayan bir dost olmuştur. Onlara karşı son zamanlarda artan şiddet olayları yüreklerimizi karartsa da, insanlığa dair umutlarımızın yeşermesi adına sizler için bu listeyi derledik.

Mr. Popper’s Penguins (Babamın Penguenleri)

Babasının kendisini küçük yaşta bırakıp gitmesinin yarattığı travma ile büyüyen Tom Popper, eşiyle yaşadığı problemler yüzünden eşinden ayrılmış ve monoton bir hayat sürmektedir. Babasından 6 adet penguenin miras kalması ve çocuklarının onları çok sevmesiyle evini kocaman bir kış parkına çevirmeye karar verir.

As Good As It Gets (Benden Bu Kadar)

Melvin Udall ters bir mizaca sahiptir ve obsesif kompulsif bozukluk sahibi başarılı bir yazardır. Çevresine fazlasıyla kapalı olan Udall, aynı zamanda Yahudi ve Siyahlara karşı da aleni bir şekilde ırkçılık beslemektedir. Eşcinsel komşusunun saldırıya uğramasıyla birden bire onun köpeğine bakma sorumluluğu üzerine kalan Udall, hayatının değişeceğinden habersizdir.

Jack Nicholson bu rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar ödülüne uzanmayı başarmıştır.

Free Willy (Özgür Willy)

Küçük Jesse yaz tatilini geçirmek için gittiği büyük bir havuzda yaşayan Orka Balığı ile karşılaşmış ve en iyi arkadaşı olmuştur. Orka Balığı Willy’nin aile özlemi çektiğini hisseden arkadaşı Jesse olmuştur. İnsan ve hayvan arasındaki kuvvetli iletişim bağının derinden hissedildiği bu film o dönem büyük ses getirmiş ve bir çok kişi Willy adındaki bu balığı kurtarmaya çalışmıştır.

War Horse (Savaş Atı)

Bir çocuk ve at arasındaki arkadaşlığın anlatıldığı bu filmde atın, çocuğun babası tarafından satılmasıyla el değiştirdiği İngiliz süvarisinin, Fransız dede ve torunun hayatını nasıl değiştirdiğini anlatmaktadır.

Pet Detective (Budala Dedektif)

Ace Ventura kaybolan hayvanları ve onların nasıl, hangi amaçla kaybolduğunu tespit eden bir dedektiftir. Kayıp hayvan konusunda uzman olan Ace, “Superbowl” öncesi kaybolan takım maskotu balinayı ve takımın bazı kaybolmuş oyuncularını bulmaya çalışmaktadır.

Sivas

Aslan 11 yaşındadır ve Ayşe adındaki sınıf arkadaşına aşıktır. Köy yerindeki tek faaliyeti arkadaşlarıyla vakit geçirmek olan Aslan, köpek dövüşlerinin yapıldığı yerde bir gün dövüşü izler ve yaralı bir kangal köpeği olan Sivas’ı yerde görür. Bu olay Sivas ile arasında bir bağ kuran Aslan’ın hayatında bir dönüm noktası olacaktır.

Hachi: A Dog’s Tale (Hachi: Bir köpeğin Hikayesi) 

Film Japonya’da meydana gelen gerçek bir öyküden esinlenilmiştir. Sadık bir köpek olan Hachi, sahibini her gün tren istasyonunda beklemiş ve en sonunda o istasyona köpeğin heykeli dikilmiştir. Filmde Parker Wilson Japon kökenli “Akita İnu” cins köpek bulup eve getirmiş, evde başta kabul edilmeyen köpek daha sonraları kendisini kabul ettirmeyi başarmıştır. Hikayenin orjinalinde olduğu gibi köpek her gün Wilson’ı aynı yerde beklemektedir.

Fehér Isten (Beyaz Tanrı)

Macaristan’da yeni çıkan bir yasa ile melez köpek sahiplerine ekstra maliyetler yüklenmiştir. Bu maliyetlerden kaçınmak içinse insanlar, köpeklerini sokaklara bırakmaya başlamıştır. Sokaklar bir anda köpeklerle dolmuştur ve bu köpeklerden birisi de Lili adlı çocuğun en yakın arkadaşı olarak nitelediği Hagen’dir. Hagen başına bir çok kötülüğün gelmesinden sonra diğer sokak köpeklerini örgütleyerek insanlara karşı bir savunma başlatır. Başlayan bu savunma, intikam savaşına dönüşür, Lili ise bu savaşı bitirmeye çalışmaktadır.

Bonus: Green Mile (Yeşil Yol)

Haklısınız, Yeşil Yol kesinlikle hayvanları merkezine almıyor ancak koca adam John Coffey’nin Bay Jingles ile olan sahneleri, Yeşil Yol filmini bize daha farklı bir hazla izletmiş ve Bay Jingles’ın ölümü izleyenleri çok üzmüştür.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here