Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Her ne kadar beyaz tenlerin, sarı saçların, renkli gözlülerin yeri bizde ayrı olsa da bugün sizlerle birlikte kara kaşlı, kara gözlü, bronz tenli esmerlere torpil geçeceğiz. Birçok sanatçı da yıllar boyu bizimle aynı fikirde olmuş ki sizler için esmerlere yazılmış birçok şarkı keşfettik. Hatta esmerlere yazılmış şarkıların  sarışınlara yazılmış şarkılardan çok daha fazla olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Gelin hep beraber 10 şarkılık bu güzel listeye bir göz atalım.

1. Tarkan – Salına Salına Sinsice

“Sıradan bir akşam üstüydü…” sözleriyle başlayan, kıpır kıpır nakarata sahip harika bir Tarkan şarkısıyla başlayalım. Tarkan’ın 1997 yılına ait Ölürüm Sana albümünden bir parça Salına Salına Sinsice. Klibiyle de zamanında tüm dikkatleri çekmiş bir şarkı aynı zamanda. Albümdeki diğer şarkıların biraz gölgesinde kaldığını kabul ediyoruz, fakat konu güzel bir esmerse eğer, bu şarkıdan daha iyisini düşünemiyoruz.

2. Serdar Ortaç – Karabiberim

Serdar Ortaç‘ın çıkış şarkısı olan ve tam da esmerler için yazılan bir şarkı, Karabiberim tabii listeye 2.sıradan girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Serdar Ortaç’ın 1994’te çıkan Aşk İçin adlı albümüne ait bir şarkı aynı zamanda. Klibi de bir o kadar ilginç.

3. Sertab Erener – Mecbursun

Sertab Erener‘in güzel sesinden Lâ’l albümüne ait bir şarkı daha sözleriyle listemizde yerini alıyor. Modunuzu yükseltebilecek, neşenizi anında yerine getirebilecek harika bir Sertab şarkısı olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

4. Teoman – Ruhun Sarışın

“Acıtıyor güzelliğin, farkında mısın? Tenin esmer, ruhun sarışın.” sözleriyle kalbimize taht kurmuş bir Teoman şarkısı. 2009 yılına ait İnsanlık Halleri adlı albümünün en sevilen ve dile dolanan şarkılarından biri Ruhun Sarışın. Hiç şüphesiz listemize en çok yakışan şarkılardan biri ayrıca.

5. İbrahim Tatlıses – Kara Üzüm Habbesi

Esmerlere torpil geçtiğimiz bir listede bu şarkıyı es geçmek haksızlık olurdu diye düşünüyoruz. Bu türküyü yıllar boyunca birçok sanatçıdan dinledik fakat en çok İbrahim Tatlıses ile özdeşleşti desek yanlış olmaz. Bu listeye tamı tamına uyan o meşhur sözünü yazmadan geçmeyelim: “Esmersen güzelsin.”

6. Can Bonomo – Esmer

Can Bonomo‘nun 2017 yılında yayınladığı Kainat Sustu adlı albümünün en güzel şarkılarından biri Esmer. Şöyle de güzel bir söze sahip şarkıdır aynı zamanda: “Yalan esmerse kanmayı seçer insan ben öyle sevdim durma kandır beni.”

7. Ceylan Ertem – Esmer

Sözleri Sıla Gençoğlu‘na ait Ceylan Ertem yorumlu enfes bir Esmer şarkısı daha. 2017’de “Yine de Amin” albümüyle yayınlanan bu şarkı birçok insan için çok özel bir yere yerleşti. Bu şarkıyı bu kadar sevmemizde Sıla’ya ait güzel sözlerin mi yoksa Ceylan Ertem’in hüzünlü sesinin mi daha çok payı var bilmiyoruz, ama kesinlikle bu listeye en çok yakışan şarkılardan bir tanesi olduğunu düşünüyoruz.

8. Sezen Aksu – Hoş geldin

Enfes bir Sezen Aksu şarkısını “akşam gözlü esmer” sözünden dolayı bu listeye dahil ettik. Dinlerken hem üzüldüğümüz hem de huzur bulduğumuz mükemmel bir Sezen Aksu şarkısı olduğuna şüphe yok ve direkt olarak bir esmere yazılmadıysa bile bu listeye çok yakıştırdık.

9. Yıldız Tilbe – Kararsız Esmer

Yıldız Tilbe‘nin 2005 yılına ait Papatya Baharı adlı albümüne ait bir şarkı Kararsız Esmer. Sadece ismiyle bile listeye girmeye hak kazanan şarkılardan…

10. Karsu – Esmerim Biçim Biçim

Son olarak birçok sanatçı tarafından yorumlanmış bu şarkıyı sizin için Karsu yorumuyla paylaştık. Biz bu versiyonunu da çok beğendik. Sizden son istediğimiz bu içeriği okuduktan sonra içlerinden en beğendiğiniz şarkıyı hayatınızdaki güzel bir esmere armağan etmeniz. Şimdiden keyifli dinlemeler dileriz.

 

 

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here