Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Şöyle bir düşününce acaba hangimiz sevmeyiz çikolata yemeyi? Hangimizi diyet döneminde zorlamaz ondan uzak olmak? Moralimiz bozulduğunda, vücut serotonin ararken eli çikolatalara gitmeyen, yiyince de ”İyi geldi!” demeyen var mıdır? Umuyoruz ki dertleriniz bir çikolatayla çözülecek şeyler olsun her zaman. Ama olur da çikolata yetmezse diye sizi neşelendirecek birkaç önerimiz olacak.

Müziğin insan psikolojisi üzerinde çok büyük etkisi olduğunu biliyoruz. Depresyon çikolatası arayacak kıvama gelmişsek eğer; hüzünlü şarkılar dinleyip işleri daha da zorlaştırmak doğamızda olsa da bu ruh halinden mümkün olduğunca uzaklaşıp hayatın güzelliklerine odaklanmak her zaman o anı, o günü ve hayatı olduğundan daha güzel hale getirecektir.

cat chocolate ile ilgili görsel sonucu

İsterseniz siz yine de çikolatanızı yiyin ama depresif şarkılar yerine sizi neşelendirecek bir şarkı listesine sahip olmak, böyle zorlu günler veya dönemler için hiç de kötü bir fikir değil. Tabii hüznü ve beraberinde anıları içeren şarkılardan da uzak durun demiyoruz, sadece kendinizi toparlamanız gerektiğini farkettiğinizde pek de yardımcı olacaklarını sanmıyoruz.

Serotonin, insana mutluluk ve canlılık hissi veren bir nörotransmitterdir. Bildiğimiz üzere çikolatada da bolca bulunur. Ama asıl mutluluk sevdiğimiz şeylere tutunmakta ve tüm güzellikleriyle dünyaya inanmaktadır bizce. Eh, bazen güzellikleri farketmek için hoş bir melodi, anlamlı birkaç söz, küçük bir gezi veya tanıdık bir yüz gerekebilir. Biz bu kısımda hoş melodiler ve güzel sözlere odaklanıyor ve iyi dinlemeler diliyoruz!
 1. John Legend, BloodPop® – A Good Night ft. BloodPop®
 2. Childish Gambino – Pop Thieves
 3. Lauv – I Like Me Better
 4. George Ezra – Shotgun
 5. Birkan Nasuhoğlu & Elçin Orçun – Varsa Yoksa
 6. Milo Greene – 1957
 7. Falls – When We Were Young
 8. Michael Bublé – Haven’t Met You Yet
 9. Stromae – Tous Les Mêmes
 10. HONNE & Izzy Bizu – Someone That Loves You
 11. Childish Gambino – 3005
 12. Ardıç Duygu & Doğan Duru – Dünyanın En Güzel Günü
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here