Lübnanlı trompetin usta ismi olarak tanıdığımız Ibrahim Maalouf caz, füzyon, klasik müzik tarzlarında birbirinden eşsiz çalışmalar ortaya koymaktadır. Dinlerken sizi duygu seline kaptıran jazz sanatçısının bu eşsiz çalışmalarından bazılarını sizler için listeledik.

Keyifli dinlemeler!

1- Beirut

2011 tarihi çıkışlı, sanatçının ‘Diagnostic’ adlı albümünde yer alan ‘Beirut’ dinlemeye başladığınız ilk andan itibaren içinize işlemeye başlıyor. Parçanın dinleyen herkes için bir etki bırakması sanatçının sevilen parçalarının başında görmemizi sağlıyor.

2- Red&Black Light

2015 yılında yayınlanan aynı isimli albümünde yer alan aynı zamanda bu albümünü kadınlara adayan Maalouf’un, ‘Red&Black Light’ parçası sanatçının diğer parçaları gibi dinleyenlere birbirinden eşsiz tınıları deneyimleme şansı sunmaktadır.

3- Illusions

2013 yılında aynı isimle yayınlanan albümünde yer alan ‘Illusions’ yine sanatçının jazz türünde bizlerle paylaştığı başarılı çalışmalarının bir örneğidir.

4- True Sorry

2013 yılında yayınlanan ‘Illusions’ adlı albümün başarılı çalışmalarından biri olan ‘True Sorry’, jazz ve trompet dinlemeyi sevenlerin yanı sıra dinlemeyenler için bile olumlu bir etki oluşturacağını söylemek bizce mümkün.

5- Goodnight Kiss

Sanatçının sizler için seçtiğimiz son şarkısı olan ‘Goodnight Kiss’  2015 yılında yayınlanan ‘Red&Black Light’ adlı albümünde yer almaktadır. Eşsiz tınılarının bir araya gelmesiyle oluşan sakinlik hissinin, dinlemeye başladığınız ilk andan itibaren size eşlik edeceğini ve dinlerken bu sakinliğin trompetle bir araya geldiğinde oluşturduğu uyumdan keyif alacağınızın garantisini vermek bizce mümkün.

Kaynakça: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here