Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Seyrinde gitmesi gereken hayatınızın tam tersine dönmesi halinde ne yapardınız? Genç olmanız gerektiği yerde yaşlı ya da yaşlı olmanız gerektiği yerde genç… Olaylar tam tersi işlerken hayatınızın ne yönde olacağı, yapmanız gerekenleri yapamadığınız ya da çok geç kaldığınız bir hayat siz de ne tür bir etki bırakırdı?

Bütün bunları konu alan ve olayları anlatmakla kalmayıp içine sizi de dahil eden film: The Curious Case of Benjamin Button.

The Curious Case of Benjamin Button, F. Scott Fitzgerald’ın 1922 yılında çıkarttığı kısa öyküden uyarlanmış 2008 yapımı 7,8/10 IMDB puanına sahip bir film.

Baş rollerinde Brad Pitt ve Cate Blanchett‘in yer aldığı film Oscar gibi birçok prestijli ödüle de ev sahipliği yapıyor.

Konusuna gelecek olursak, normal bir çiftin evliliklerini taçlandırdıkları bebek aslında hiç de normal değildir. 80 yaşında doğmuş olan Benjamin, canavar gözü ile bakan ailesi tarafından terk edilir. Onu bulan Quennin ise huzur evinde çalışan, hayata olabildiği kadar pozitif bakmaya çalışan bir kadındır. Çocuğunun olmaması onu Benjamin’e karşı daha da bağlayan en önemli etkendir.

Benjamin’in gün geçtikçe büyümesi ve yaşının 80’den geriye doğru azalması ile gençleşen ve hayata çok daha zor bir pencereden bakan birisi olmuştur.

İçinde bulundurduğu aşkın imkansızlığı, insanlardan gördüğü tepki ve yaşadığı tüm zorluklara rağmen kaybetmediği umudu ile insanda etki bırakan bir film.

Sayısız ödüle layık görülen ve her geçen saniye ile sizi daha da kendine çekecek olan bu film mutlaka izlemeniz gerekenler arasında.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here