Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
12

La La Land 2016’da vizyona girdiğinde müzikal türü filmlerin kurtarıcısı olarak anıldığını duymuştuk. Fakat 2017’de The Greatest Showman’in bu tabuları tamamen yıkarak büyük bir giriş yaptığını gördük.

Filmde Hugh Jackman, Michelle Williams, Rebecca Ferguson, Keala Settle, Zac Efron ve Zendaya gibi yetenekli oyuncular yer alıyor.

P.T. Barnum (H.Jackman) işçi sınıfından bir genç iken burjuva sınıfından olan Charity (Michelle Williams) ile evlenir. Charity’nin babası bu durumdan hoşnut değildir. Cebinde birkaç kuruşu kalmış Barnum aklındakileri gerçekleştirmek için bankadan borç alır, özel insanlardan oluşan bir grup insanı toplar ve bunlardan bir gösteri oluşturmaya karar verir.

Image result for the greatest showman

İddia ediyoruz ki bu film daha ilk saniyesinde sizi kendine aşık edecek ve bittiğinde içinizde bir burukluk bırakacak!

Les Misérables’da harika bir oyunculuk sergilediğini gördüğümüz Hugh Jackman bu filmde de muazzam bir iş çıkartmış. Gerçekten, izlerken kendini role ne kadar adadığını görebiliyorsunuz hatta bunu hissedebiliyorsunuz. Kendisinin ne kadar büyük bir oyuncu olduğuna kanıt olarak şunları aktarabiliriz:

Filmin üzerinden tekrar geçmek için tüm oyuncuların toplanacağı sıralarda Hugh Jackman deri kanseri nedeniyle burnundan ameliyat oluyor. Doktoru ise ona bir süre şarkı söylememesi gerektiğini belirtiyor. Hugh sadece bir şarkıya kadar bu uyarıyı dinliyor, o da filmin kapanış şarkısı olan “From Now On”.  İşte muhteşem oyuncu Hugh Jackman’ın gerçekten bir ‘Showman‘ olduğunu gösteren o video:

En son High School Musical ve Shake it Up gibi Disney projelerinde dans edip şarkı söylerken gördüğümüz Zac Efron ve Zendaya ise rollerini ustalıkla oynuyorlar. İkilinin “Rewrite The Stars” şarkısını söyleyip iplerle yaptıkları gösteri, bizce filmin unutulmaz sahnelerinden biri.

Keala Settle tarafından söylenip filmin marşı sayılan “This Is Me” filmden sonra en çok konuşulan sahnelerden biri olmuştur. Keala’nın bu filmdeki rolünün hakkını verdiğini hatta bu şarkıyı söylerken duygulanıp ağladığını biliyoruz. O efsanevi sahneyi hatırlatmak istersek:

Oyuncuları, görüntüsü, renkleri, şarkıları ve koreografileri ile göz kamaştıran bu müzikal film her dakikasıyla seyircide coşku yaratmayı başarıyor. Michelle Williams’ın nevi şahsına münhasır asil ve narin duruşu, Rebecca Ferguson’ın opera sanatçısı olarak yaptığı gösteri, ve Hugh Jackman’ın sergilediği oyunculuk bizce izlenilmeyi hak ediyor.

Dolayısıyla iddialarımıza devam etmek istersek, bu film sizi bir duygu selinden diğerine sürükleyip, gerçekten o hayal dünyasına giden yollardan birine adım atmanızı sağlıyor. Yani, bir müzikal filmden beklenen bütün özelliklere sahip olan The Greatest Showman’i övmekle bitiremeyiz sanırım.

Hafta sonunda izlenebilecek güzel bir film olarak The Greatest Showman size verebileceğimiz güzel tavsiyelerden biri olacaktır.

Image result for the greatest showman

Kaynak: 1,2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
12

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here