Suç filmlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Harvey Keitel, yine bir suç filminde karşımıza çıkacak ve bu kez ünlü gangster Meyer Lansky‘ye hayat verecek.

Harvey Keitel, bu biyografi-suç filminde, FBI tarafından on yıllarca soruşturulup kovalandıktan sonra Miami Beach’de gizlilik içinde yaşamaya karar veren ve artık yaşlanan Meyer Lansky rolünde karşımıza çıkacak: Meyer Lansky, hayat hikâyesini anlatmak üzere David Stone isimli genç bir gazeteciyi tutar; federaller ise bu genç gazeteciyi, mafya babası tarafından zulalandığı düşünülen yüz milyonlarca doları bulmak için piyon olarak kullanır. Bunun sonucunda David Stone, kendini bir kedi-fare oyunun içinde bulur.

Bugsy Siegel gibi başka bir ünlü gangsterin çağdaşı olan Meyer Lansky, Yahudi mafyasına dahil bir muhasebeci olarak ünlenmiş, bu sırada İtalyan mafyasıyla da ilişkiler kurmuştu. Bu şekilde mafyanın muhasebecisi olarak tanınmış ve bir mafya babası haline gelmişti. Başta Las Vegas olmak üzere birçok yerde kumarhanesi vardı.

Filmin oyuncu kadrosunda Sam Worthington, Emory Cohen ve Austin Stowell gibi isimler de bulunuyor.  Ayrıca Alexandra Daddario ve Tony Danza‘nın da kadroya katılabileceği konuşuluyor.

Kaynak

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here