Gucci ve Harry Styles! Bu ikili son zamanlarda görmeye alışmaya başladığımız bir çift haline geldi. Yakın takibe aldığımız bu çift bu sefer işlerini yeşil bir cam şişede hayranlarına sunuyor. Ünlü şarkıcının dördüncü Gucci kampanyası olan bu çalışma biraz daha farklı bir konu üzerinden ilerliyor.

Gucci’nin yeni cinsiyetsiz kokusu olan “Memoire’une Odeur” ise; “yeni bir koku alma ailesi olan Memoire’une Odeur’u oluşturmak için cinsiyeti bireyselliği ile aşan bir iksir” şeklinde tanımlanıyor.

Styles, kokuların insan hafızasında önemli bir yeri olduğunu ve kişi-olaylarla bağdaştırdığımızda bizim için önemli yerlere sahip olabileceğinden bahsediyor. Bu düşüncesini ise “Anıların kokudan tetiklenmesi herkes için gerçekten güçlü. Annem her zaman aynı parfümü kullandı. Roma mumları ve yasemin gibi kokuyor. Ne zaman istersem koklarım, tekrar çocuk gibi hissediyorum. Herkesin elinde olduğunu hissediyorum.” sözleriyle destekliyor.

“Bu benim için gerçekten taze. Çiçek, temiz, ağır değil.” diyor Harry. “Joan Didion’un evinin nasıl koktuğunu hayal ettiğim gibi kokuyor.”

Gucci koku ailesine yaratıcı yönetmen Alessandro Michele ise “Kampanyanın tamamında yol gösterici unsur özgürlük fikridir; dönem dışı, yer-dışı, sosyal-olmayan fikri. Tam bir ifade özgürlüğünün hüküm sürdüğü, insanların ve şeylerin rollerinin açık olmadığı, kendi sosyal çerçevesine sahip özel bir topluluk olduğu “mitolojik” bir yaşamın freski olan bir dünyayı hayal ettim. Otantik bir hafızanın anısını resmettim.” dedi.

Yakın bir zamanda çıkan ve sinema dünyasını kasıp kavuran Ari Aster’in Midsommar filmiyle benzerlik taşıyan çekimler, markanın yenilikçi yüzünü bir kez daha gösteriyor. Sonuç olarak reklam filmi bizlere sıcak, nostaljik ve yaz boyunca bir kutunun içinde kalmış bir fotoğraf gibi tanıdık gelen ve rahat duyguları hatırlatıyor. Reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

2019 yılında Harry Stlyles’ın Met Gala ev sahipliğinden sonra şimdi de akıllara bu koku ile kazınacağından hiç şüphemiz yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here