Çok sevilen Disney animasyonlarını yeniden beyazperdede görmeye hazırlandığımız şu günlerde birçok farklı yapımdan da yeni haberler gelmeye devam ediyor. Söylentilere göre The Little Mermaid animasyonunun sevilen karakteri Prens Eric‘e hayat verecek isim belli oldu: Harry Styles.

En son Elvis Presley biyografisi için yarışa giren ancak role seçilmeyen Harry Styles, usta yönetmen Christopher Nolan imzalı Dunkirk filmiyle başlayan sinema kariyerine hız kesmeden devam edecek gibi duruyor.

1989 yılında izleyiciyle buluşan The Little Mermaid, bildiğiniz gibi Eric adındaki prense âşık olan Ariel isimli bir denizkızını konu alıyor. Müzikal tarafı ağır basan yapım geriye “Under the Sea”“Part of Your World” ve “Kiss the Girl” gibi unutulmaz eserler bırakmıştı. Yeni filmde de bu şarkılardan bazılarını duymakla kalmayacak, bu şarkıların yanı sıra yeni eserler de dinleyeceğiz.

Film, Rob Marshall tarafından yönetilecek. Eserin senaryosu David Magee tarafından kaleme alınacak. Denizkızı Ariel rolü ise Halle Bailey‘ye emanet. Oyuncu kadrosunda yer alacağı kesinleşen isimler arasında Awkwafina ve Jacob Tremblay yer alıyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here