Harry Potter serisi önce J.K. Rowling‘in kaleme aldığı kitaplar ardından ise sinemaya uyarlanan 8 filmlik seriyle tüm dünyaya Harry Potter ve onun dünyasını tanıttı. Kitaplarının sayfalarının sabırsızlıkla çevrildiği, serinin her yeni filminin dört gözle beklendiği Harry Potter serisi milyonları peşinden sürekledi.

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan serinin çekimlerinde kullanılan mekanlar da haliyle serinin hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Harry Potter’ın, ailesi Lord Voldemort tarafından katledilene dek yaşadığı De Vere House, geçtiğimiz günlerde İngiltere merkezli ajans Carter Jonas tarafından satışa çıkarıldı. İngiltere Suffolk’ta bulunan bu hatıralarla dolu ev için istenen fiyat ise 1.3 milyon dolar civarında.

Harry Potter hayranlarının fazlasıyla aşina olduğu evin 14. ve 17. yüzyıllar arasında aristokrat bir İngiliz ailesi olan De Vere ailesi tarafından yapılmış olabileceği düşünülüyor. Bazı tarihçiler de VII. Kral Henry’in bu evi ziyaret ettiğini iddia ediyor. 300 metre kare olup; altı odası, iki banyosu, ikişer dinlenme ve yatak odası bulunan eve adeta orta çağın kokusu sinmiş. Yapılan restorasyon sonrasında ise ev şu anki halini almış.

Sizleri tarifsiz bir hayal dünyasına çeken bir kurgunun “mekansal” dahi de olsa hayata geçirilmesi heyecan verici bir duygu. 1.3 milyon dolar verip, bu heyecanı mutluluğa çevirecek insan gerçekten çok şanslı!BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here