Niantic’in Pokemon Go ile yaptığı çıkış her ne kadar tartışılsa da bu sefer Harry Potter:Wizards Unite ile sağlam bir başlangıç yapacak gibi görünüyor. Pokemon özellikle çıktığı ilk birkaç ay çok fazla ilgi görmüş ancak daha sonradan oyuncuların ilgisini kaybetmişti. Ancak Niantic bu sefer bunu kıracak gibi görünüyor.

Wizard Unite, bildiğimiz-okuduğumuz Harry Potter olaylarından birkaç sene sonraki yıllarda geçiyor. Dünyada büyülü yaratıklar veya eşyalar gibi şeyler ortaya çıkmaya başlıyor ve büyü bakanlığı da bunları araştırmak ve büyülü eşyaları Muggle dünyasından uzak tutmak için bazı cadı ve büyücüleri – yani oyuncuları- görevlendiriyor.

Oyun aynı Pokemon Go’da olduğu bir AR (yapay gerçeklik) sistemi kullanıyor ve bu sayede bazı eşyaları telefonun ekranıyla bulmanız sağlanıyor ve bu yine gerçek konumlarınızda gerçekleşiyor.

Niantic, oyunun 100’ün üzerinde ülkede çıkarılacağını ve bu sayının zaman geçtikçe de artacağını söyledi. Wizard Unite şu anda sadece A.B.D ve Birleşik Krallık’ta yayımlandı ancak önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

Pokemon Go’da olduğu gibi talihsiz kazalar yaşamamak için dikkatlı olun ve tabii ki hepinize iyi avlar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here