Halo Infinite, E3 2019’da iyi sayılabilecek bir sunum yaptı. Fakat Microsoft, oyunla ilgili çok fazla bilgi vermedi. Yine de bu oyun hakkında bir şeyler öğrenebildik. Oyunun geliştiricisi 343 Industries, Halo Infinite ile sonunda ayrıntılar paylaştı. Gözlerimiz hala oynanış videosu arıyor ama yakın bir tarihte göremeyeceğiz gibi… Geçelim ayrıntılara:

İlk olarak Halo Infinite, LAN destekleyecek ve önceden de duyurulmuş olan “bölünmüş ekran” özelliğini içerecek. Bölünmüş ekran özelliği önemli çünkü Halo 5’te bu özelliğin olmayışı hayranları üzmüştü.

Duyurulan bir diğer bilgi de oyunun beta testlerinin Xbox’a ardından PC’ye geleceği. 343’e göre, beta testleri önce “küçük küçük başlayacak” ardından oyun çıkana kadar yavaşça büyüyecek.

Bunların dışında zırhlarımızı istediğimiz gibi düzenlemeye devam edeceğiz. Geliştirici ekip bununla ilgili: “Halo: Reach’teki zırh özelleştirmelerini sevdiyseniz Halo Infinite sizi memnun edecek.” dedi.

Bu bilgi sizi sevindirir mi bilmiyoruz ama hikayeli oyunların online olması kervanına Halo Infinite de katılacak. Online modunu test etmeleri için profesyonel bir ekip bile işe almışlar. Oyunun hikayesi de Halo 5’in biraz sonrasında geçecekmiş.

Bu bilgiler beni çok heyecanlandırmadı açıkcası, oynanış videosu gelene kadar heyecanlanacağımı da sanmıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here