Bu zamana kadar çekilecek en büyük bütçeli Atatürk ve Kurtuluş Mücadelesi’ni anlatacak film olan İlk Adım: 1919’un başrolü belli oldu!

Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini üstleneceği İlk Adım: 1919’un başrolü başarılı oyuncu Halit Ergenç olacak. Halit Ergenç daha önce de “Dersimiz Atatürk” filminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmıştı. 9 yılın ardından başarılı oyuncu Ergenç, tekrardan Atamızı canlandırmak için rol almaya hazırlanıyor.

Birçok büyük yapımda önemli roller üstlenen Halit Ergenç’i 1919 Milli Mücadele dönemini anlatan “Vatanım Sensin” adlı dizide, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Albay Cevdet rolüyle de izlemiştik.

bandırma vapuru ile ilgili görsel sonucu
Bandırma Vapuru Müzesi: Muhteşem Bandırma Vapuru

Milli mücadelenin yüzüncü yıllını onurlandıracak filmin ön hazırlıkları tamamlandı bile!

Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile başlattığı kurtuluş mücadelesini anlatacak olan filmin ön hazırlıkları tamamlandı. Filmde kullanılacak Bandırma Vapuru için 1974 yapımı bir tanker Tuzla’da baştan aşağı yenilenerek, vapurun bir benzeri oluşturuldu. Aynı zamanda Saltanat Vagonu da Sirkeci Garı’nda tasarlanarak Beykoz Kundura Fabrikası’na götürüldü. Ayrıca, filmin iç mekanları için birebir ölçülerde dekorlar hazırlandı.

saltanat vagonu ile ilgili görsel sonucu
Saltanat Vagonu, Rahmi Koç Müzesi

Merakla beklenen filmle ilgili gelişmeler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here