Animeseverler ya da başlamak isteyenler için yarı insan tarzda birbirinden iddialı 4 öneriyle karşınızdayız. Bu dörtlüyü diğerlerinden ayıran birbirlerine çok yakın konuları işlemelerine rağmen her birini izlerken doyamıyor olmamız. Gelin birbirinden başarılı 4 animemizi inceleyelim.

1- Tokyo Ghoul

Şimdilerde 3.sezonunu yaşayan Tokyo Ghoul kuşkusuz yarı insan anime tarzının en başarılı örneklerinden. Mangadan uyarlanan senaryosu ve başarılı görselleriyle öne çıkmayı başaran Tokyo Ghoul her dakikasında heyecan dolu ve izleyiciyi ekrana kitleyen kaliteli bir yapım. Bir kaza sonrası doktorların yaşaması için Ghouldan aldıkları organları Kaneki adlı kahramanımıza nakletmesiyle başlayan olaylar Kaneki‘nin Ghoul lideri olmasına doğru uzanıyor.
Myal puanı: 8.00

 

 

2- Claymore

2007 yapımı Claymore yapımcı koltuğunda Death Note‘un da yapımcılığını üstlenen Masao Maruyama‘nın yaptığı has animeseverlerin en iyiler listesinde kendine yer bulan başarılı yapımlardan biridir diyebiliriz.
Yoma” adında insan kılığına girerek onları avlayan yaratıklara karşı sadece Claymore olarak bilinen savaşçılar durabilmektedir.
Claymore, Yomaları yok etmek için çocukluktan itibaren eğitim alan, gümüş renkli gözlere sahip yarı insan özel kızların bulunduğu gizemli bir organizasyondur. Bu eğitimden başarıyla çıkabilen Claymorelar Yomalarla savaşta oldukça başarılı olsalar da Yomalara karşı kullandıkları yarı yaratık formu kullanıldıkça onları insan yanlarından uzaklaştırır ve yomaya dönüştürür.
Myal puanı: 7.87

3- Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

2013’te mangasından uyarlanarak anime dünyasına kazandırılan Shingeki no Kyojin diğer adıyla Attack on Titan henüz 2 sezonu yayınlanmasına rağmen oldukça büyük bir üne kavuşan bir diğer başarılı yapım.
Yüzyıllar önce dev titanlar tarafından saldırıya uğrayan insanlık zor durumdadır. Titanlar insanları yiyen, dev ama akılsız yaratıklardır. Bir gurup insan bu devlerden daha uzun surlar inşa ederek hayatta kalmayı başarabildikleri bir şehir kurar. Başkahramanımız Eren surların daha önce görmedikleri büyüklükte bir titan tarafından yıkılışı ve annesinin bir titan tarafından yenmesi üzerine titanlara karşı savaşmaya ve onlarla savaşan özel birliğe girmeye yemin eder.
Myal puanı: 8.49

4- Koutetsujou no Kabaneri

Yapımcılığında Psycho-Pass adlı başarılı animenin de yapımcılığını üstlenen Jouji Wada bulunuyor desek izlemek için yeterli olur diye düşünüyoruz. Yine de biraz anlatalım. Kalplerinden vurulmadıkça ölmeyen ısırdığı insanları da kendine dönüştüren kabaneriler dünyaya yayılmış zombi canavarlardır. Karakollar kurarak kendilerini kabanerilerden koruyan bir gurup insan Hayajiro adında buharlı treni kullanarak birbirlerine ulaşmakta ve hayatlarını devam ettirmektedir. Ikoma annesini kabaneri saldırısında kaybetmiş kendi kendine sözler vererek hayatını kabenerilerle savaşmaya adamış buhar demircisi bir gençtir. Hayajiro treni onun şehrine geldikten sonra Ikoma için artık her şey değişecek Ikoma çok farklı bir hayata başlayacaktır.
Myal puanı: 7.31

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here