Bugünlerde çocukluğuma ara ara dönmek hoşuma gidiyor. Netflix’in kardeşim izlesin diye açtığım çocuk hesabında öyle fazla zaman geçirdim ki içim dışım çizgi film oldu. Bununla da kalmayıp eskiden izlediğim ne varsa  tekrar izlemeye başladım. Evet, çocukça biliyorum. Ancak bu çocukluğumu bir kenara bırakıp, izledikten sonra fark edip hakkının yendiğini düşündüğüm çizgi film karakterlerini ele almak istiyorum.

Shendu

Sizi çok sıkmadan listeye başlayalım. İlk ele alacağım karakter ise, Shendu. Kendisini bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var. Kendisi, Jackie Chan Adventures isimli animasyon serisinin baş kötüsüydü. Amacı ise Jackie Chan’in Shendu’dan korumaya çalıştığı özel güç tılsımlarını ele geçirmekti. Bu olduğunda ise duvarda asılı bir heykel olmayı bırakıp kıyameti getirebilecek güçte bir ejdere dönüşüyordu. Peki neden hakkının yendiğini düşünüyorum? Çünkü bu adamı ilk iki sezonda ortaya çıkarıp kenara attılar. Bu kadar. Oysa kıyameti getirmek gibi bir görevi yüklediğin ejderin bu kadar basitçe harcanması bence oldukça saçma.

Alien X

Karakteri bilmeyenler için, kendisi Ben 10 Alien Force isimli seride bulunan en ilginç uzaylı türüydü. Ben, bu karaktere dönüştüğünde karakter öylece duruyor ve kendi iç aleminde Öfke ve Sevginin yanında Akıl pozisyonuna geçerek diğer ikisini bir şeyler yapmaya ikna ediyordu. Peki ne gibi bir şey yapmaya ikna ediyordu? Her şeyi yapabiliyordu bu karakter. Omniverse serisinde baştan sona evreni bile yeniden inşa etti. Bu karakterin zaten ne denli hakkının yendiğini anlatamam.Bu uzaylı ırkının ele alındığı bir hikaye bile başlı başına bir merak konusu olabilirdi. Ancak daha sonra aşırı karikatürize bir Ben 10 serisi ile bu hayallerimizi yıktılar.

The Hex Girls

Bu kızlar bir çoğumuzun çocukluk aşkıdır muhtemelen. Gotik tarzları ve rock müzik yapmalarıyla hafızamıza kazınan bu grubun bir kereliğe mahsus tasarlanmış olması aşırı üzüyor beni. Aslında size güzel bir haber vereyim. Scooby-Doo and the Witch’s Ghost’dan sonra bir de Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire filminde görüyoruz. Bu işin de sıkıntılı tarafı onları 2.görüşümüzde çizimler o kadar da iyi olmamış. Solist saçını siyaha boyamış. Kalbimiz azcık yaralandı. 

Frozene

Bu karakterin bir Iceman veya Sub Zero eşdeğerinde güce sahip olmasının yanı sıra aşırı sempatik ve eğlenceli bir adam. Kendi başına bir animasyon dizisine sahip olsa izlerim diyeceğim türden bir karakter.

Masquerade

Bu karakter, plot twistin babasıdır. Sezonun son bölümünde bir maske çıkardı. O nasıl bir maske çıkarıştır! Açık söylemek gerekirse, güzel bir gizemli ve kötü karakter hikayesi. Hakkında hiçbir bilgi olmayan, bütün dizi boyunca başkasının alter egosu şeklinde var olan çok ilginç bir karakterdi. Yaşattığı plot twist ile akıllara kazınması çok normal.

Aklımda kalan karakterler bunlar, peki sizin aklınıza gelenler var mı? Siz başka hangi karakterleri daha çok görmek isterdiniz? Yorumlarınızı bize ulaştırmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here