”Melankoli üzerine bir film değil, melankolik bir film yapmak istedim. Belli açılardan başardığımı düşünüyorum. İnsanın endişeden yaratıldığına inanıyorum, evet. Dünyada olmamız kendi başına bir endişe sebebi. İnançlı olsan da inançsız olsan da öyle. İster Allah’a inan, istersen çay bardağına. İnan ya da inanma. Kim olursan ol, sürekli bir endişe tarafından kemiriliyorsun. Bu temel durumumuz ve bunu hiçbir zaman aşamayacağız. O açıdan baktığımızda daha da üzerine gidilebilir, film daha sert bir şey olabilirdi. Fakat daha tatlı bir seviyede gitsin istedim.”
Onur Ünlü

Bu haftanın film önerisi, başrollerini Demet Evgar, Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Ezgi Mola ve Serkan Keskin gibi başarılı oyuncuların paylaştığı, yönetmenliğini ve senaristliğini ise Onur Ünlü’nün üstlendiği Sen Aydınlatırsın Geceyi!


“Marc Chagall’in kasabanın üstünde sevgilisiyle uçtuğu tablosunu gördüğümden beri o tabloyu çekmek istedim hep.”

Karakterlerin neredeyse tamamının süper güçlere sahip olduğu fantastik ve karanlık bir aşk filmi. Manisa Akhisar’da geçen filmde duvarların içinden geçebilen bir yan hakem, nesneleri oynatabilen bir kadın, zamanı durduran bir kız, bir dev, görünmez bir öğretmen ve benzeri karakterler var. Cemal(Ali Atay), babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkanında çalışan bir adam. Cemal’in içine bir gün bir sıkıntı çöker ve dağarcığı bu sıkıntıyı anlatmaya yetmez. Fabrikada çalışan Yasemin (Demet Evgar) ile tanışır ve olaylar gelişmeye başlar.

İyi seyirler dileriz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here