Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

1981 yılında gösterime giren Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo,  Christiane Felscherinow adındaki genç bir kızın, annesinin ağzından anlatılan gerçek hayat hikayesini konu alıyor. Küçük yaştaki bir kızın nasıl uyuşturucu batağına düştüğünü ve düştüğü bu batağın onu nasıl erittiğine o zamanlar 15 yaşında olan Natja Brunckhorst’in muhteşem oyunculuğuyla tanık oluyoruz.

14 yaşındaki Christiane Felscherinow annesi ve küçük kızkardeşiyle birlikte Batı Berlin’in eteklerindeki bir semtte yer alan küçük bir dairede yaşamaktadır. Yaşadığı yerin çok katı ve sıkıcı olması sebebiyle bunalan Christiane, bir an önce oradan kurtulmak istemektedir. Aynı zamanda büyük bir David Bowie hayranı olan küçük Christiane, şehrin merkezinde büyük bir diskotek olan Sound’a gitmeye karar verir. O dönemin yaygın sorunu olan uyuşturucu diskotekte oldukça revaçtadır. Diskotek için yaşı henüz tutmasa da yüksek topuklu ayakkabılar ve makyajla okuldan arkadaşı Kessi’yi de yanına alarak içeri girmeyi başarır. İçerideki gençler hem eğlenmekte hem de uyuşturucu kullanmaktadırlar. Christiane’nin de uyuşturucu ile tanışması burada başlar.

Diskotekte tanıştığı Detlev adındaki çocukla kaynaşan Christiane, artık sıkıldığı yaşamdan kurtulmuş ve farklı bir ortama adım atmıştır. Her gün diskoteğe gidip uyuşturucu kullanan Christiane bir gün hayranı olduğu David Bowie’nin şehirde konser vereceğini öğrenir. Konserde tanıştığı kendisiyle aynı yaşlarda ve bağımlı olan Babsi sayesinde eroinle tanışır. Aşık olduğu Detlev ile yakınlaşmak adına ve en yakın arkadaşı haline gelen Babsi’nin de sayesinde artık tam bir bağımlı olan Christiane’nin hayatı kararmaya başlamıştır. Fakat o daha bunun farkında bile değildir.

Natja Brunckhorst’in yaşına göre çok cesur ve zorlu sahnelerde yer aldığı filmin yönetmenliğini Alman Uli Edel üstleniyor. Çoğunluğu çocuk oyunculardan oluşan filmin müziklerini ise ünlü pop sanatçısı David Bowie ve Alman besteci Jürgen Knieper yapmış.  Ayrıca David Bowie filmde de kendi kimliğiyle yer alıyor. Ayrıca aldığı Montreal Film Festivali En Popüler Film ve Golden Screen ödülleriyle de adından söz ettiriyor.

Eroinin gerçek yüzünü küçük bir kız üzerinden yansıtan film, cesur sahneleri ve dram dolu hikayesiyle izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Ayrıca filmde gördüklerinizin gerçek olduğunu bilmek daha da fazla şaşırmanızı sağlıyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here