Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Rüzgâr, serin, sükûn, yağmur, nefes, ses, varış, oluş ve yok oluş. Other Lives, 2004 yılında Oklahoma eyaletinde doğan; bizi viyolonseliyle, perküsyonuyla , piyanosuyla ve işledikleri her melodiyle derin bir yolculuğa çıkaran bir grup. Grup üyelerinden Jesse Tabish kendileri hakkında şunu söylüyor: “’Kafamızda rastgele klasik müzik yapmak vardı. Eğer ilgili bir kulakla müziği dinlerseniz katmanlı güzel bir kreasyon oluşturduğumuzu anlar ve gelecek sanatsal işi hayal etmekte zorlanmazsınız. Her şarkı ve her ritim bir amaca sahip.’”

13 yaşlarından beri çalmaya devam eden grup, Oklahoma’da bu işe ilk adımlarını atıyor. O günden beri gelecek melodi ritimlerini oluşturmaya odaklanmışlar. Tabish: “Ruh değişikliği vardı. Tamer Animals’ı bitirdik ki bu bizim evimize ve bize çok yakın oldu. Sonraki kayıt da gezmenin, keşfetmenin spontanlığı ve izole olmak üzerineydi. İlk kez ailemizden uzaktık, bu yeni ruhu yansıtmak istedim.” diyor son iki albümleri için.

Tamer Animals 2011 yılında çıkan ve grubun on tane şarkısından oluşan ikinci albümü. Şu şarkı hepsinden güzel diye bir cümle sarf ettirmeyecek derece ayırt edilemeyen albüm kaliteli ve kusursuz on ayrı şarkıdan oluşuyor ki bir önceki “Other Lives” albümünün de “Tamer Animals”tan aşağı kalır yanı yok. İşlerini bu kadar titizlikle yapan ve popüler kültüre meze olmamış nadir gruplardan biri Other Lives. Umarım bir gün ülkemize gelip bizi de kendilerini canlı dinlemenin hazzına ulaştırırlar.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here