Imagine Dragons grubunun temelleri ilk olarak 2008 yılında grubun solisti Dan Reynolds ve grubun şu anki gitaristi Wayne Sermon’un tanışması sonucunda atıldı. Imagine Dragons her ne kadar zaman içerisinde birçok üyesiyle yollarını ayırmış olsa da yollarına hiç durmadan devam ediyorlar. Vokalist Dan Reynolds, gitarist Wayne Sermon, bas gitarist Ben McKee ve baterist Daniel Platzman.

2012 yılında yayımladıkları Night Visions albümü ile hayatımıza giren grup, bu albüm sayesinde dünya çapında büyük bir başarı elde etti. Billboard, gruba “Bu Yıl Rock” isimli listesinin bir numarasında yer verdi. Rolling Stone ise, Night Visions albümünden “Radioactive” şarkısı hakkında “yılın en iyi rock şarkısı” olarak bahsetti. Night Visions, Billboard 200 ve Birleşik Krallık Albüm Listesi’nde iki numaraya kadar yükseldi.

Alternatif rock ve pop rock türünde olan bu albümün ardından grup yaklaşık 4 sene süren bir turneye çıktı ve bu turnenin ardından 2015 yılında grubun ikinci albümü olan; Smoke + Mirrors yayınlandı.

Bize göre; Smoke + Mirrors, Imagine Dragons’ın en iyi albümü! Yayınlandığı dönem Night Visions albümü kadar dünya çapında dikkat çekmese de, grubun ikinci albümü kısa sürede ABD, Kanada ve Birleşik Krallık listelerinde bir numaraya ulaştı. Smoke + Mirros, grubun Las Vegas’ta yer alan ev stüdyosunda kaydedildi. Ayrıca albümün yapımcılığını daha önce Eminem, Rihanna, Skylar Grey gibi isimlerle de çalışmış olan Alex da Kid üstlendi. Albümün içerisinde birbirinden güzel şarkılar bulunmasına rağmen, albümden yalnızca 3 şarkı kliplendirildi. Bu şarkılar ise şu şekilde:

I Bet My Life

I’ve told a million lies, but
Now I tell a single truth
There’s you in everything I do

Gold

Everything, everything, everything you touch
turns to gold, gold, gold, gold, gold, gold

Shots

I’m sorry for everything
Oh, everything I’ve done
From the second that I was born it seems I had a loaded gun
And then I shot, shot, shot a hole through everything I loved
Oh, I shot, shot, shot a hole through every single thing that I loved

Ayrıca albümün en iyi şarkılarından biri olan “Who We Are” The Hunger Games: Catching Fire filminin soundtrack listesinde de yer aldı.

Because it’s who we are
Doesn’t matter if we’ve gone too far
Doesn’t matter if it’s all okay
Doesn’t matter if it’s not our day

Geride bıraktığımız 2017 yılında üçüncü stüdyo albümlerini yayınlayan Imagine Dragons’un “hit” haline gelmiş şarkılarını duymaktan sıkılmış olabilirsiniz. Fakat bu durum aynı zamanda 50:55 dakikalık bir Imagine Dragons şaheseri olan Smoke + Mirrors’ı hemen dinlemeye başlamanız için güzel bir neden olabilir!

Grubun ikinci albümü olması sebebiyle kendi zincirlerini kırdıkları ve bütünüyle popüler kültüre hitap etme kaygısından uzak olan bu albümü dinlemeye hemen başlayabilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here