Kendi Kendine, MFÖ’nün 30 Mayıs 2017’de piyasaya sürülen son albümü. Yine bizleri şaşırtmayıp sıcacık, samimi bir albüm yapmışlar ancak bu albümün diğer tüm albümlerinden bir farkı var: Her şeyi “kendi kendilerine” yapmışlar!

mfö ile ilgili görsel

Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur toplanıp Fuat Güner’in ev stüdyosuna girmişler, başlamışlar kendileri söyleyip kendileri kaydetmeye! Mazhar Alanson’un tatlı eşi Biricik Alanson da fotoğraflarını çekmiş. Her şeyi dost meclislerinde, kendi içlerinde halletmişler. Albümün adını da, albümü nasıl hazırladıklarını düşünerek “Kendi Kendine” koymuşlar.

MFÖ bizlere yine müthiş, asla zamanın yıpratamayacağı şarkılar yapmış. Zaten onların olayı da bu, değil mi? Şimdi arabada giderken radyoda “Ele Güne Karşı”ya denk gelsek, hepimiz son ses açıp dinleriz kuşkusuz. Günümüzdeki çoğu şarkıcının yapamadığını işte gerçek sanatçı sıfatı ile MFÖ başarıyor. 20 yıl önce de dinlemiş olsak, şimdi dinlesek yahut 20 yıl sonra dinlesek; MFÖ’nün şarkıları asla anlamını yitirmedi, yitirmeyecek.

Kendi Kendine’de 10 yeni şarkıyla, Acıyı Bal Eyledik ile Türk’üz Türkü Çağırırız‘ın yeniden yorumlanmış haliyle beraber tam 12 şarkı yer alıyor. Biz yine hızımızı alamayıp çok konuştuk. İş şimdi şarkıları anlatmaya geldi ve bizim kelimelerimiz tükendi. E ne de olsa, “Anlatılmaz, yaşanır.” Biz de ne yapalım, MFÖ’nün bu dostane albümü ile sizleri başbaşa bırakalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here