Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
51

Tam adı Willard Christopher Smith Jr. olan usta aktör; kamera karşısına ilk kez 1993 yılında, Six Degrees of Seperation filmi ile geçti. Yükselişi hızlı bir şekilde devam ederken, pek çok filminin gişe hasılat rekoru kırması sonucu 2007 yılında Hollywood’un “Şöhret Yolu”na el izini bıraktı. Smith’in sinema tarihine kazandırdığı çok sayıda yapım arasından en ilgi çekici 7 filmini sizler için derledik. Keyifli okumalar.

7) Hancock (Imdb 6.4)

Will Smith bu filmde, Hancock isimli gözden düşmüş bir süper kahramanı canlandırıyor. Hancock, pek çok hayat kurtarmasına rağmen şehre milyarlarca dolar maddi zarar yaşatıp alkol batağına düşer ve halkın gözündeki güçlü imajını derinden sarsar. Bütün bu kaybolmuşluğun içerisinde debelenirken; bir gün, Ray Embrey isimli bir halkla ilişkiler uzmanının hayatını kurtaracak ve tekrar eski günlerine dönebilmek adına sağlam bir adım atacaktır.

6) Çılgın İkili / Bad Boys (Imdb 6.8)

2 filmden oluşan bu komedi ve aksiyon serisinin ilk ayağı, 1995 yılında gösterime girerek gişede iyi bir başarı elde etti. Bunun yanı sıra Martin Lawrence ve Will Smith’i sinemaya kazandırması nedeniyle de övgüleri fazlasıyla hak ediyor. İki Miami polisinin maceralarını anlatan serinin 3. filmi, 12 Ocak 2018’de vizyona girerek nostalji rüzgarları estirecek.

5) Ali (Imdb 6.8)

Will Smith’e “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Oscar adaylığı getiren bu filmde, Amerikalı boksör Muhammed Ali’nin hayatı anlatılıyor. Vietnam Savaşı’na katılmayı reddederek “Benim onlarla bir sorunum yok” diyen Muhammed Ali’nin şampiyonluk unvanına el konulur ve başarılı boksör bokstan uzaklaştırılır. Ancak önüne çıkan hiçbir engel onu durdurmaya yetmeyecektir.

4) Siyah Giyen Adamlar / Men in Black (Imdb 7.3)

Bu film, 3 bölümlük bir serinin ilk ayağını oluşturuyor. Ajan K ve Ajan J, dünyayı uzaydan gelebilecek terör saldırılarına karşı korumakla görevlidir. Gizlilik içerisinde çalışırlar ve siyah giyerler. Ellerinde son teknolojinin her türlü imkanı bulunmasına rağmen onların da boyunu aşacak olan bazı gelişmeler yaşanacaktır. Tam anlamıyla komedi ve aksiyon bir arada!

3) Yedi Yaşam / Seven Pounds (Imdb 7.7)

2009 yılında vizyona giren bu filmde, intiharın eşiğinde olan uçak mühendisi Ben Thomas’ın hikayesi anlatılıyor. Ben, tanımadığı ama özel olarak seçtiği 7 kişiye yardım eder ve kendini tamamen onlara iyilik yapmaya adar. Çünkü sadece bu şekilde günahlarının kefaretini ödeyebileceğini düşünür. Ancak bu sırada hiç planlamadığı bir duygu ansızın kapısını çalacaktır: Aşk!

2) Ben Efsaneyim / I am Legend (Imdb 8.1)

New York’ta yayılan bir virüs sonucu bütün insanlar ölmüş ve hayatta kalan tek kişi, başarılı bilim adamı Robert Neville olmuştur. 3 yıl boyunca tek başına dolaşarak başka insanlara ulaşmaya çalışır. O, aslında yalnız değildir. Salgından kurtulan mutantlar, Neville’ın büyük bir hata yapmasını beklemektedir.

1) Umudunu Kaybetme / The Pursuit of Happyness (Imdb 8.5)

Oğlu Jaden Smith ile birlikte rol aldığı bu filmde Will Smith, ailesini ayakta tutmaya çalışan fakir bir babayı canlandırıyor… Chris Gardner, eşi tarafından terk edildikten sonra 5 yaşındaki oğlunu da yanına alarak zorlu bir hayat mücadelesine girişir. Bir borsa şirketinde stajyerlik işi bulur ve para almamasına rağmen, hayal ettiği parlak geleceğe kavuşacağını düşünerek işi kabul eder. Ancak bu süreç o ve oğlu için hiç de kolay geçmeyecektir. Oturdukları daireden atılan baba-oğul; düşkünler evi, tuvalet ve otobüs durağı gibi yerlerde uyumak zorunda kalırlar. Fakat birbirlerine sımsıkı sarılmaktan hiçbir zaman vazgeçmezler. Oğlunu mutlu edebilmek için elinden gelen her şeyi yapan Chris, umudunu asla kaybetmeyecektir.

Kaynak: 1, 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
51

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here