Efsane gruplar arasına adını yazdırmış, bir dönem gençliğinin baş tacı olmuş ve hala olmaya devam eden Kings Of Leon.

1999 yılında Nashville, Tennessee’de kurulan Amerikalı grup Kings of Leon üç kardeş ve bir kuzenden oluşan bir aile oluşumu. Rahip bir babanın sahip olmanın getirdiği bütün zorlukları aşmayı başaran grup, zamanında The Beatles bile dinleyemediklerini her defasında söylüyor.

Punk, jazz ve country karışımı ile yaptıkları müzikte farklı tonda farklı tarzları işitebileceğiniz grubun albümlerinden sizin için seçtiğimiz ise Only By The Night.

Only By The Night, grubun 19 Eylül 2008 tarihinde çıkardığı dördüncü müzik albümü. Amerikan Rolling Stone dergisinin 2008’in elli en iyi albüm listesinde yirminci sırada yer alarak, yaptıkları işi en iyi şekilde temsil etmiş olan grup uluslararası dallarda en iyi grup ödüllerine de layık görüldü.

18 şarkıdan oluşan albümün bu kadar sevilmesi elbette grup üyelerinin her birinin ayrı ayrı özen göstermesinden olsa gerek. İlk çıktıkları andan beri asla dinlenilmekten vazgeçilmeyen Sex On Fire, Closer, Use Somebody ve Notion gibi şarkılara ev sahipliği yapan albüm yıllar geçmesine rağmen başarısını korumaya devam ediyor.

Bas gitar melodileri arasında her ruh haline uygun, sizi seyahat yapıyormuş hissine kavuşturacak bu albüm tavsiyelerimiz arasında.

Kings Of Leon – Sex on Fire

Kings Of Leon – Use Somebody

Kings of leon – Closer

Kings Of Leon – Notion

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here