Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

İlk çıktıkları günden beri listelerimizden hiç eksik etmeyeceğimiz kalitede şarkılara imza atan, Türk Rock ve Pop müziğine büyük katkıda bulunan bir üçlü: Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur. Kısaca “MFÖ” diye bildiğimiz grup Türk müziğinin unutulmaz gruplarındandır. Ondan fazla albüm, sayısız konser ve aldıkları ödüller bir yana grubun 50 yılı aşkın bir dostluğa sahip olmalarıyla, birlikteliklerindeki sağlamlığın onları bugüne taşıyan en önemli etken olduğunu söyleyebiliriz. Bu sıkı yapı elbette dinleyiciye de yansımış ki bugün MFÖ için efsane sıfatını rahatlıkla kullanabiliyoruz.

mfö ile ilgili görsel sonucu

1984 yılında çıkan “Ele Güne Karşı” albümüyle müziğe ilk üçlü girişlerini yapan grup, kimi zaman hüzünlü parçalarıyla kabuğumuza döndürürken kimi zaman enerji dolu şarkılarıyla hayatımıza renk kattılar. Tüm yaptıkları güzel şarkılarının yanı sıra oynadıkları tiyatro ve filmlerde de seyirciden tam not alıp alkışlanmışlardır. Müziğe ve konserlere ara vermeden başarılı işlere imza atmaktan da geri çekilmemeleri onları sevenleri için daha da özelleştiriyor.

mfö ile ilgili görsel sonucu

Sizler için Türk sanat dünyasına isimlerini altın harflerle yazdıran bu mükemmel adamların, hafızalarımıza ve müzik listelerimize kazınan şarkılarından on beş tane derledik. Keyifle dinlemeler!

 1. Hep Yaşın 19
 2. Ele Güne Karşı
 3. Mazeretim Var Asabiyim Ben
 4. Güllerin İçinden
 5. Sarı Laleler
 6. Tam Ortasındayım
 7. Aşkın Kenarından
 8. Ah Bu Ben
 9. Yandım
 10. Ne Bileyim Ben
 11. Yalnızlık Ömür Boyu
 12. Sakın Gelme
 13. Deli Deli
 14. Hep Böyle Sev
 15. Ağlamadan
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here