2010’da Bruno Mars‘ın eşlik ettiği büyük single “Billionaire” ile çabuk bir şekilde çıkışa geçen Gym Class Heroes üyesi Travie McCoy‘a ne oldu? Gelin birlikte göz atalım:

Gym Class Heroes, aslında 1997’de bas gitarist Ryan Geise ve baterist Matt McGinley bir partide vokalsiz bir şekilde sadece enstrümantal bir performans verirken Travie McCoy‘un mikrofonu alıp rap yapmaya başlamasıyla bir araya gelmiştir. Bu olaydan tam bir hafta sonra grup bir araya gelip müzik yapmaya başlamıştır. Sonrasında grup 1998 – 2004 arasında Hed Candy, Greasy Kid Stuff ve …For The Kids adlı 3 ayrı proje çıkarmıştır.

2004’de Gym Class Heroes, Fall Out Boy’un bas gitaristi Pete Wentz‘in dikkatini çekmiştir. Pete Wentz, Fall Out Boy’un da imzalı olduğu “Fueled By Ramen” plak şirketiyle Gym Class Heroes’un da bir sözleşmeye imza atmasına yardımcı oluyor. Yeni gitarist Disashi Lumumba-Kasongo‘nun eklenmesinden sonra grup, Şubat 2005’de “The Papercut Chronicles” albümünü piyasaya sürmüştü. Bu albümden sonra grubun kurucularında olan bas gitarist Ryan Geise de gruptan ayrılmıştı. Grup, Geise’nin yerini bas gitarda Eric Roberts ile doldurmuştu.

Gym Class Heroes, 2006 ve 2008 yıllarında As Cruel as School Children ve The Quilt albümlerini çıkardıktan sonra 2010 yılında McCoy, Bruno Mars ile ilk başta bahsettiğimiz “Billionaire” şarkısını çıkarmıştı. Aynı yıl “Lazarus” solo albümünü piyasaya süren McCoy hakkında Gym Class Heroes’dan ayrılmak istediğine ve solo bir kariyer yapmak istediğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Lazarus, ilk haftasında 15.000 kopya satmıştı.

2011’de Gym Class Heroes, “The Papercut Chronicles II“yi piyasaya sürmüştü. Bu albümde en fazla dikkat çeken şarkı, Adam Levine’ın konuk olduğu “Stereo Hearts” şarkısıydı:

Bu albümden sonra ise hem McCoy hem de Gym Class Heroes için her şeyin kötü yöne gittiğini söyleyebiliriz. 2013’ten itibaren sanatçı; Rough Water, Keep On Keeping On ve 2014’te Golden olmak üzere üç ayrı single çıkardı. McCoy, Rough Water’da Jason Mraz’dan, Keep On Keeping On’da Panic! At The Disco solisti Brandon Urie’den ve Golden’da Sia’dan yardım aldı.

McCoy aynı zamanda bir de dövme sanatçısı ve 2012’de Miami’de “The Rich Event” sergisinde birkaç çalışmasını bize sunmuştu. 

McCoy, 2015’de kızı böbrek yetersizliğinin yeni böbrek donörü ile giderildiğini ve bu zamanların onun için çok zor olduğunu ifade etmişti:

http://traviemccoy.com/post/117721524240/so-happy-to-say-that-my-little-farrah-is-out-of

Bu süreçte aile bireylerine bol bol süre ayırdığını belirten Travie McCoy, Instagram’da gayet aktif:

https://www.instagram.com/traviemccoy/

2017’de bir röpartajda McCoy, dizindeki çapraz ve yan bağların kopması sonucu doktorunun ona oksikodon verdiğini ve sonrasında oksikodonun bağımlılık yaptığını belirtmişti. Sonrasında eroinle de zorlu zamanlar geçiren sanatçı temize çıktığını söylemişti.

Yakın zamanda sanatçı, Train’in yeni şarkısı olan “Call Me Sir“de bulundu:

McCoy, Gym Class Heroes’un Temmuz ayının sonunda turneye çıkacağını da duyurdu. Yani hafiften müziğe geri dönüyor diyebiliriz.

See y’all soon!!!!!!!!!

A post shared by Travie McCoy (@traviemccoy) on

Umarız yakınlarda bir de Gym Class Heroes projesi görebiliriz…

Kaynak: 1, 2, 3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here