Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), ülkemizde kültür ve sanatın gelişmesi için yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda verdiği ödüllere, bu yıl yeni bir tanesini ekledi. İsmi Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü olan bu ödül, sahibini buldu.

Gülriz Sururi’nin bağışlarıyla ülkedeki üretimci ve yenilikçi yaklaşımları doğrultusunda tiyatronun gelişimine katkı sunan tiyatro topluluklarına/kişilere verilen ödüle Altkat Sanat tiyatrosu ve Altıdan Sonra Tiyatro/Kumbaracı50 toplulukları ulaştı.

Seçici kurul başkanlığında Gülriz Sururi’nin kendisinin bulunmasının yanı sıra kurulda Mert Fırat, Tilbe Saran, Seçkin Selvi, Leman Yılmaz ve Selçuk Yöntem gibi Türk sinemasına ve tiyatrosuna fazlaca katkı sağlamış ve hala da sağlamakta olan isimler yer aldı.

Ödülün Altkat Sanat Tiyatrosu’nun yıllardır sergilemiş olduğu Dönüşüm adlı oyunu ile Altıdan Sonra Tiyatro/Kumbaracı50’nin bu yıl sahnelediği III. Richard oyunu sayesinde bu ekiplere verildiği duyuruldu.

Ä°lgili resim
Altkat Sanat Tiyatrosu-Dönüşüm

Yüz bin TL değerindeki ödül, bu iki ekibin bu yıl kullanması üzere eşit olarak aralarında paylaştırılacak.

Altıdan Sonra Tiyatro/Kumbaracı50 III. Richard ile ilgili görsel sonucu
Altıdan Sonra Tiyatro/Kumbaracı50-III. Richard

İKSV, sergiledikleri Teneke, Midas’ın Kulakları ve Keşanlı Ali Destanı gibi, tiyatromuzda unutulmazlar arasına girmeyi başarmış birçok eser bırakan bu iki ustanın adına verilen bu ödülle, genç toplulukların ve üretim yapan sahne sanatçılarının önünü açacak ve ülkede nitelikli yapımların ortaya çıkmasını destekleyecek.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here