İtalyan moda devi Gucci, corona virüs salgını nedeniyle Cruise 2021 gösterisini iptal etti.

Corona virüs salgını, moda endüstrisini etkilemeye devam ediyor. 18 Mayıs’ta San Francisco‘da gerçekleşmesi beklenen gösteri, virüsten etkilenen bir dizi endüstri etkinliğinin sonuncusu olarak kayıtlara geçti.

Gucci, Resort 2021 şovunun iptalini, “Corona virüs salgınının yol açtığı belirsizlik nedeniyle ihtiyati tedbir olarak” şeklinde açıkladı. “Gösterinin yeni zamanlaması ve yeri hakkındaki karar, durum netleştikten sonra daha sonraki bir tarihte duyurulacak. Şu anda düşüncelerimiz tüm dünyadan etkilenenlerle birlikte.” diyor İtalyan lüks markası.

Gösterinin iptali, Prada ve Chanel‘in Asya’daki defilelerini virüs salgını nedeniyle erteleme kararının ardından geldi. Cruise 2021 sezonu yaklaştıkça diğer markaların da gösterilerini iptal edip etmeyeceği kafalarda soru işareti yarattı. Giorgio Armani, 19 Nisan’da Dubai‘de Cruise şovu takvimini açmaya hazırlanıyor. Ancak marka, Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonunu İtalya’daki corona virus tehdidi altında, kapalı kapılar ardında gerçekleştirmişti.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here