Reddit üzerinde başlayan bir dedikodu bir anda büyüdü ve oyuncularda GTA VI’nın önümüzdeki yıl raflarda olacağı inancını doğurdu. Reddit kullanan birtakım Grand Theft Auto Online oyuncularının belirttiklerine göre oyunu oynarken ekranın sol tarafında “Rockstar Message” imzalı bir pop-up çıkıyor ve şunu söylüyordu: “GTA VI 2019 yılında geliyor.

Rockstar Message başlıklı bu pop-up mesajı, Reddit’de birçok kullanıcı tarafından bildirilince olay epey ciddiye bindi. GTA Online destek forumlarında dahi birçok oyuncu bu mesajı gördüğünü iddia ediyor ve olaya bir açıklık getirilmesini istiyordu. Üstelik birçok oyuncu da bu mesajın ekran görüntülerini açtıkları başlıklara iliştirmişlerdi.

Neyse ki olayın aslının anlaşılması çok da uzun sürmedi. Kullanıcıların paylaştığı bütün ekran görüntüleri oyunun PS3, PC ya da Xbox 360 versiyonlarına, yani oyunun modlanabilir versiyonlarına aitti. Reddit üzerindeki genel kanı her ne kadar bunun Rockstar Social Club mesaj sistemine yöneltilen bir “hacker saldırısı” olduğu olsa da Rockstar Games bunun doğruluğunu kabul etmiyor.

Rockstar, Twitter’daki @RockstarSupport hesabından yapılan açıklamada durumu şöyle özetledi: “Bu mod kullanımı ile yaratılan bir şehir efsanesi. Rockstar tarafından gönderilen resmi bir mesaj değil.”

5 yıllık Grand Theft Auto V henüz çok satanlar listesinden inmemişken ve Rockstar Games çok yakın bir zamanda Red Dead Redemption II gibi büyük bir yapımla karşımıza çıkacakken yeni bir Grand Theft Auto oyunu ne yazık ki pek olası değil.

Red Dead Redemption II’nin çıkış tarihi ise 26 Ekim 2018 olarak belirlenmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here