Yayın hayatına 2005 yılında başlayan ve 16 sezondur devam eden bir dizi: Grey’s Anatomy.

Dizinin 338 bölümünde bize birçok duyguyu yaşatıldı tabii ki ama bu anlara anlam katan belli soundtrack’ler o anların hafızamızda yer etmesinin en büyük sebebi aslında. Bu içeriğimizde Grey’s Anatomy’nin en vurucu anlarına eşlik eden 15 şarkıya yer vereceğiz.

1. Psapp – Cosy In A Rocket:

Dizinin jenerik müziği olan bu parça, senelerdir hafızamızda yer edinmeyi başardı. Dizinin açılışı değişti, neredeyse tüm kadrosu değişti ama hala biz bu şarkıyı duyunca kırmızı topuklu ayakkabıları, siyah dar gece elbisesini ve mavi fonda ameliyathane ile çekilen jeneriği hatırlıyoruz.

2. Get Set Go – Wait:

Preston Burke’ün şeften azar yemesi üzerine kibrini sorguladığı an giren parçadır, Bailey 30 saniyesi olduğunu duyduğu anda efsane bir repliğe girer ve dizinin en muazzam sahnelerinden bir tanesidir.

3. Keane – Somewhere Only We Know:

Saldırıya uğrayan ve hastaneye getirildiğinde komaya giren bir genç kız olan Allison’un uyandığı, suçlunun da derbeder bir halde yakalandığı sahnedir. Derek ve Meredith’in ilk duygusal yakınlaşmasına da vesile olan olaydan sonra bu şarkı dizide yeniden karşımıza çıkıyor.

4. Sia – Sunday: 

Titanium yayınlanmadan da Sia diye bir sanatçı olduğunu ispat eden şarkı, dizide iki muazzam hikayenin birleştiği anda çalıyor. Senelerce ameliyat hemşiresi olup hastane tarafından son bir uğurlama için tedaviye alınan -ama müdahale yapılmayan- Liz ve inanılmaz bir aşk hikayesinin bir tarafı olan Jorge. Jorge beyin tümörüne sahip ve bu tümör dokunulmazsa 0 kötü yıl veriyor ama ameliyat edilirse 5 iyi yıl ve hafıza kaybı ile sonuçlanıyor. Eşi “5 iyi yılı seçiyorum, o benim Jorge’m  ve ben ikimiz için de hatırlarım.” diyor ve gözyaşları sel… Tam da bunların yaşandığı anda Liz ölüyor. Dizinin en duygusal sahneleri arasında yer alıyor.

5. Tegan&Sara – Where Does The Good Go:

Christina ve Meredith’in vedalaşırken delicesine dans ettikleri şarkıdır. Alex ile dalga geçmeyi, Owen saçmalamasın diye kontrol etmeyi ama en önemlisi bizim her şeyden önce bizi düşünmemiz gerektiğini hatırlatan o efsane final sahnesi. Şarkı ilk sezonlarda da kullanılıyor.

6. Snow Patrol – Chasing Cars:

Denny öldüğünde, Callie ölmek üzereyken, birine bir şey olduğu anda bu şarkı başlıyor bir anda. Öyle ki, şarkı önden geliyorsa “Lütfen Shonda birini öldürmesin!” diye iç geçiriyoruz. İnsaf Shonda, karakterlerimizi rahat bırak!

7. Emiliana Torrini – Today Has Been OK:

Derek için asansör durduran Bailey’ye gelen bu şarkı, 6. sezonda da kullanılıyor ama asıl çıkış sahnesi olarak bu anı hatırlamak gerek. Konuşmadan, bakışmadan birbirini anlayan Bailey ve Derek için…

8. Dıplo – Dıplo Rhythm:

Taş gibi duran, asla duygu ve mimik belli etmeyen Christina’nın da bir gün güleceği varmış dediğimiz sahne. O nasıl bir danstı ama!

9. Kate Havnevik – Nowhere Warm:

Feribot faciasının yarattığı kaosta Meredith’in denizde boğulup ölümden döndüğü sahnedir. Defalarca şok yiyip herkesin aklını alıp son dakika hayata döndüğü ana kadar ara ara çalar. “O Jane Doe değil, o Meredith Grey”.

10. Fray – How To Save A Life:

Callie iç çamaşırıyla dans ederken ve bütün hastane Callie’yi travma odasında muayene ederken çalan şarkı. Korkmamak için, paniklememek için motivasyon gibi. Müzikal bölümünde tüm ekibin seslendirdiği şahane bir versiyonla da karşımız çıkıyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here