Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

İlk olarak 2016’da “Bills” teklisiyle müzik dünyasına adım atan Jordan Edward Benjamin, değişik müzik tarzıyla bir kitlenin dikkatini çekti. 2017’de RCA Records’la anlaşan Grandson aynı yıl çıkardığı “Blood//Water” teklisiyle Billboard listesinde ilk 40’a girdi. Sonrasında Best Friends, War gibi şarkılar da çıkaran sanatçı, 2018 yılında ilk EP’si olan “modern tragedy vol.1”i çıkardı.

Politik sözleriyle dikkat çeken Grandson, aynı zamanda elektro gitarla elektronik müzik elementlerini birleştirmesiyle öne çıkıyor. Sanatçı, bir nevi düşüşte olan rock türüne yeni bir yorum katıyor. Bunun en büyük örneklerini ilk EP’sinde açıkça görebiliyoruz. Bu “yeni” türün en büyük örneğini “Despicable” şarkısında görebiliriz.

Alternatif rock şarkısı gibi başlayan bu şarkının nakaratında bir EDM drop’uyla şarkının yoğunluğunun iyice arttığını görebiliyoruz. Ağır 808 basları ve elektro gitarın karışımıyla Grandson, cidden yeni bir tür ilan etmeye doğru gidiyor. Rockın eski popülaritesinin olmadığı bu günlerde Grandson’ın yeni müzik yorumu rock müziğe biraz nefes aldırabilir veya tamamen yeni, “trap rock” gibi bir türün oluşmasına neden olabilir.

Trap ve rockın böyle değişik birleşimlerini yapan sanatçının en büyük müzik ilhamları arasında Red Hot Chili Peppers, Danger Mouse, Rage Against the Machine, Danger Mouse, Eminem, Mark Ronson gibi isimler bulunuyor. Grandson kendi müziğini riff-driven rock&roll’un trap ve hip-hop’la karışımı olarak tanımlıyor.

“modern tragedy vol.1” ile müzik kariyerine hızlı bir başlangıç yapan Grandson, Twitter hesabı üzerinden bu yıl çıkacağı “No Apologies” turnesini duyurdu.

Müziğinde deneyselliğe bolca yer veren Grandson bakalım ilerleyen müzik kariyerinde ne kadar yükseğe çıkabilecek?

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here