Gran Turismo’nun yaratıcısı Kazunori Yamauchi, GTPlanet ile yaptığı ropörtajda bir sonraki oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi. Bir sonraki Gran Turismo’nun, yeni jenerasyon PlayStation’a geleceğini, büyük performans ve grafik geliştirmeleri yapılacağını söyleyen Yamauchi PlayStation 5’in VR (yapay gerçeklik) teknolojisi konusunda heyecanlı göründü.

Polyphony Digital başkanı Yamauchi, gelecek olan PS hakkında en önemli gelişmenin VR için gerekli olan işlem gücü olduğunu belirtti. Yamauchi, “Bu kadar işlem gücü gerektiren başka bir şey olduğunu düşünmüyorum.” dedi ve VR’ın yarış simülasyonları için çok uygun olduğunu bu yüzden de VR’ı sevdiğini söyledi.

Yamauchi, VR’ın GPU gücünün evrimleşmesine ve görüntü teknolojisinin de ilerlemesine ihtiyacı olduğunu söyledi. Şu anki teknolojinin yetersiz olduğunu ve teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin onlar için her zaman yetersiz kalacağını söyledi.

Böyle konuşan oyun yapımcılarını görünce içimiz kıpır kıpır olmadı değil. Belki de PlayStation 5 ile birlikte Gran Turismo’yu VR 2 setiyle birlikte oynacağız, kim bilir… Bütün oyun yapımcılarının Yamauchi kadar heyecanlı ve iddialı olduklarını görmek biz oyuncuları bir hayli mutlu eder diye düşünüyorum. Şimdiden PlayStation 5 için bekleyeceğimiz bir oyun daha listeye katıldı. Bakalım gelecek bizlere neler getirecek?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here