Tatiller, turizmciler tarafından bir bütün olarak göze alınır ve her bir bileşenin en iyi seviyede olması istenir çünkü bir bileşenin bile başarısız olması bütün tatili bizim için zehir edebilir. Oteller de bu bileşenlerden biridir ve değişik yöntemler ile müşteri çekmeye çalışırlar. Bazı oteller lükse, bazı oteller ise farklılaşmaya önem verir. Listemizde ise farklılaşma özelliğini farklı noktalara taşıyan beş otel bulunuyor. Seçtiğimiz her otel size farklı açılardan eşsiz ve inanılmaz bir deneyim yaşatacak kapasitede. Hepinize iyi gezmeler!
Not: Otel fiyatları gecelik iki kişi olarak hesaplanmıştır.

1. Henn na Hotel Nagasaki

Resepsiyon

İnsan Japonya’ya gittiği zaman teknolojiyi iliklerine kadar hissetmek istiyor. Gezdiği gördüğü her yerde teknolojik bir şeyler arıyor ve gördüğü zaman şaşkınlık içerisinde “Japonlar yapmış abi” diyor. İşte size “Japonlar yapmış abi” dedirtecek bir
teknolojik harika daha: robot otel. Çalışanları büyük çoğunlukta robotlardan oluşan bu otel son derece teknolojik ve size check-in anından itibaren robotlar ile hizmet veriyor. Vaadettiği Huis Ten Bosch parkı haricinde mükemmel bir manzarası olmasa da robotlarla birebir iletişimde olmak son derece ilginç ve benzersiz bir deneyim. Otelde kaldığınız süre içerisinde sürekli robotlarla ve değişik yapay zekalı aygıtlarla iletişimde oluyorsunuz. Eğer ”Ben robotla ya anlaşamazsam şöyle yüz yüze bir insanla iletişim kurmak isterim” diyorsanız acil durumlar için otelde sürekli hazırda bekleyen insan personel de mevcut hiç merak etmeyin. Eğer kalmayı düşünürseniz gecelik ücreti 200-250 dolar arasında değişiyor.

Dış Görünüş
Oda

2. Hotel Kakslauttanen

Dış Görünüş

Başınızı yastığa koyup da uyuyamadığınız zaman ne yaparsınız? Hiç tavana bakıp da gökyüzüne baktığınızı hayal ettiğiniz ve gözünüzde yıldızları canlandırdığınız oldu mu? Eğer olduysa ve gökyüzüne bayılıyorsanız bu otel tam sizlik. Çünkü Eskimo tarzı iglo evlerde kalacağınız otel size geceleri inanılmaz bir gökyüzü manzarası sunuyor. Finlandiya’nın Lappi bölgesinde bulunan otelde Ağustos sonu ve Nisan arasında konakladığınız gecelerde cam tavanlar sayesinde gece kutup ışıklarını izleyebiliyorsunuz. Hem Eskimo tarzında bir evde kalıyor hem de kuzeyin size sunduğu bu eşsiz deneyimle baş başa kalıyorsunuz. Kesinlikle kalmanız gereken bu otel aynı zamanda şehir hayatından
uzak. Size kar ve ormanın içerisinde doğanın ve gökyüzünün eşsiz güzellikleriyle birlikte vakit geçirme imkanı sunuyor. Otel fiyatları ahşap ev veya cam tavanlı evlere göre değişkenlik gösterebiliyor ve fiyatlar gecelik yaklaşık 300 € ile 700 € arasında değişkenlik gösterebiliyor.

İglo evin cam tavanı
İglo evin iç görünüşü

3. Hobbit Motel

Giriş

Yüzüklerin Efendisi, kuşkusuz hepimizin damağında inanılmaz bir tat bıraktı. Bazılarınızın da filmi izlerken “Keşke Shire’da dert tasa olmadan yaşasaydım da akşama kadar pipo tüttürseydim” dediği olmuştur. O zaman Woodlyn Park tam sizin aradığınız yer.
Hobbit evlerinde kalabildiğiniz Woodlyn Park, aslında büyük bir kompleks. Size Titanic, konteyner ev veya uçak gibi birçok farklı temalı odalarda da kalma imkanı sunuyor ama biz asıl konumuza geri dönelim. Otelde bir Hobbit evinde kalabiliyorsunuz, evin içi de Hobbit temalı dizayn edilmiş ve Yeni Zelanda’nın Waitomo ilçesinde bulunan Woodlyn Park Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinde Shire‘ın çekildiği bölgeye de oldukça yakın ve bu sayede evlerin çevresi büyük oranda Shire’ı andırıyor. Sizi her yönüyle bu hayal dünyasında yaşatabilecek otel kesinlikle tadılması gerekilen bir zevk. Hobbit evlerinin geceliği yaklaşık olarak 295 $. Lakin son bir uyarı yapmakta fayda var: gittiğiniz zaman dikkatli olun. Zira Gandalf ile aynı kaderi paylaşmak istemezsiniz. 🙂

İç görünüş
Çevre

4. Utter Inn

Dış Görünüş

İsveç’in Mälaren Gölü‘nde bulunan otel bir su altı oteli. Dünyanın dört bir yanında su altı otelleri bulunsa da bu oteli diğerlerinden farklı kılan birkaç özellik var. Birincisi deniz yerine bir gölün ortasında bulunan otel, size gölde yüzme ve dalış yapma imkanı sağlıyor ve denizden daha farklı bir ekosistem ile baş başa bırakıyor. Ayrıca otel, diğer su altı otellerine göre sadece lüksü yansıtan bir zengin mekanı olmaktan kaçınmış ve oldukça minyatür tasarlanmış. Otelin bir diğer ilginç özelliği ise ulaşımı. Odalara ulaşmak için akvaryumvari koridorlardan ve asansörlerden geçmek yerine gölde şişme botla odanıza ulaşıyorsunuz ve karayla tek bağlantınız şişme bot. Geceliği yaklaşık 200 $ olan otel ile ilgili verebileceğim tek tavsiye ise rezervasyonunuzu erken yaptırmanız, zira müsait oda bulabilmek oldukça zor.

Kış aylarında Utter Inn
Oda

5. Giraffe Manor

Restoran Bölümü

Kahvaltınızı bir zürafa ile paylaşmak ister misiniz? Kenya’nın başkenti Nairobi‘de size inanılmaz bir safari tecrübesi sunan Giraffe Manor işi bir adım ileriye taşıyor ve otelinde bolca zürafa bulunduruyor. Zürafalar ile geçirilen vakit kesinlikle insana huzur veriyor ama dikkat edin, camdan içeriye kafasını soktuğu ana hazırlıksız yakalanırsanız biraz korkabilirsiniz. Butik olarak tasarlanan otel iki katlı taş bir bina ve 12 özel suit odası bulunuyor. Eğer olur da şehrin beton, iş ve insan dolu bunaltıcı havasından uzaklaşıp huzur bulmak isterseniz, zürafalarla geçirdiğiniz her dakika size bunu sağlayacaktır. Maalesef bu tecrübe oldukça pahalı, oda fiyatları 1500-4000 $ arasında değişiyor ve rezervasyon yaptırmak oldukça zor fakat üzülmeyin. Otelin restoranına da yaptığınız bir rezervasyonla bir akşam yemeğinizi zürafalar ile paylaşabilir ve onlarla bolca vakit geçirebilirsiniz. Restoranda bir yemek ise size yaklaşık 100 $ gibi oldukça cüzi bir miktara mal olacaktır.

Dış Görünüş
Oda

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here