Seyahat severler için, gezilecek yerlerin en çok arandığı yer internet oluyor tabii ki. Neler var, nerelere gidilir hep Google üzerinden bakıyoruz. Google üzerinden yapılan aramaları da açıklayan Columbus Direct firması, internet platformu üzerinden yapılan araştırmalarda en çok tıklanan yerleri listeledi. İşte Google üzerinden en çok aranan 10 yer!

10-PENTAGON

Pentagon, ABD’nin Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın genel adı. Washington sınırında bulunmakta. En çok arananlar listesinin 10’uncu sırasında bulunan Pentagon aylık ortalama 732.930 Google aramasına sahip.

9-SAGRADA FAMİLİA


Barselona, hakkında uzun uzun kitaplar yazılabilecek kadar güzel bir şehir. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Sagrada Familia’daki yapılar Google üzerinde de aylık 742.470 aranma sayısı bulunuyor.

8-ÖZGÜRLÜK HEYKELİ


Resmi adıyla Dünyayı Aydınlatan Özgürlük, ABD’nin New York şehrindeki Liberty (Özgürlük) adası üzerinde, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika’nın simgesi olan anıtsal heykeli ve gözlem kulesidir. Dünyanın en tanınan anıtlarından biri. Özgürlük Heykeli, Google üzerinden aylık 758.720 arama almakta…

7-EVEREST DAĞI


Himalayalar’da, yaklaşık 28 derece kuzey enlemi ile 87 derece doğu boylamında, Çin–Nepal sınırı üzerinde yer alıyor. Everest Dağı aylık ortalama 778.350 Google aranmasına sahiptir.

6-STONEHENGE

Dünyanın birçok yerinde sırrı çözülemeyen yerler var ve bunların içinde en çok tanınanlarından birisi yılda bir milyon insanın ziyaret ettiği İngiltere´deki Stonehenge…Google üzerinden aylık 833.690 arama almakta…

5-EYFEL KULESİ


Dünyanın en romantik şehri olarak kabul edilen Paris’in en çok görülen ve fotoğraflanan yeri ise Eyfel Kulesi. Eyfel Kulesi’nin aylık ortalama aranma sayısı 916.270

4-NİAGARA ŞELALESİ


Kanada ve ABD sınırındaki Niagara Şelaleleri, dünyanın en ünlü doğa anıtlarından biri. Sınırın iki yanında da turistlerin gözdesi olan üç şelale, benzersiz manzaralarıyla görenleri büyülüyor. Niagara Şelalesi Google’da 945.810 aranmaya sahip.

3-BURJ KHALİFA


Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir zamanlar adından hiç bahsedilmeyen sahil yerleşimi Dubai, şimdilerde farklı ulusların bir arada yaşadığı büyük bir dünya kenti. Dubai’de en önemli simge ise Burj Khalifa. Google aramaları sıralamasında milyon barajını aşan ilk yer olarak bulunuyor. 1.103.950 arama ile listenin üçüncü sırasında yer alıyor Burj Khalifa.

2-MACHU PİCCHU


5. yüzyıldan kalmış İnka’ların ünlü Machu Picchu’su… Tam 2430 metre yukarıda… Peru’nun gözdesi Cusco’nun yakınlarında. Google üzerinden aylık ortalama 1.269.260 aranma alan Machu Pichu listenin ikinci sırasında yer alıyor.

1-TAC MAHAL

Hindistan’ın Agra şehrinde, 1631-1654 yıllarında inşa edilmiş anıt mezar. İslâm türbe mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Tac Mahal aylık olarak ortalama 1.417.650 sayısı ile Google’da en çok aranan yerler grubunda birinci sırada yer alıyor.

KAYNAK:1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here