Teknik olarak Android içinde Xbox One kumandası çalışmıyor değildi. Bluetooth ile tam olarak çalışamıyordu. Çalışsa bile tuşlarına komutlar tanımlayabilmek için uygulamalar yüklemek zorundaydık. Ancak Google bu sorunu Android 9.0 Pie sürümü ile tarihe karıştırmak istiyor.

Son zamanlarda popülerliği artan PUBG ve Fortnite gibi oyunların her ne kadar telefon ekranı üzerinden oynamak birçok kişinin hoşuna gitse de daha rahat bir oyun deneyimi için oyun kumandası gibi bir aracı kullanmak isteyen kişilerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Anlaşılan bu keyfi yaşamak isteyenler, isteklerini iletmek konusunda başarılı olabilmiş.

Adı açıklanmayan bir Google mühendisi, aslında bu desteği çok daha önceden verebilmek istediklerini ancak bazı yazılım problemleri sebebiyle resmi desteği veremediklerini açıkladı. Ancak artık o sıkıntılar büyük oranda çözülmüş. Şimdilik sınırlı sayıda oyun Bluetooth kontrolcüsü ile oynanabilir durumda ancak yakında daha fazla oyunun bu desteğe sahip olacağı düşünülüyor hatta yakında Fortnite’ın da Bluetooth kontrolcüsü desteği kazanacağı belirtiliyor. Umarız diğer oyun yapımcıları da bu fırsatı değerlendirir ve Bluetooth kontrolcüleri ile oynamanın zevkini daha fazla oyunla yaşayabiliriz.  

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here