Başarılı sanatçı Gökhan Türkmen’den yeni albüm habercisi tekli; Aşkın Enkazı bizlerle!

Büyük İnsan, Taş, Olmadı gibi şarkılarla gönlümüzde taht kuran Türkmen , 11 yılını kutlarken, 10 şarkılık bir albümün habercisi olan Aşkın Enkazı’nı bizlerle buluşturdu. 

Söz ve müziği GTR müziğin başarılı sanatçısı ve eskiden Yedinci Ev’in vokali olan Birkan Nasuhoğlu’na ait. Bu güzel şarkı geçtiğimiz hafta klibi ile beraber yerini aldı. 

 

3 KLİP 1 HİKAYE 

Aşkın Enkazı”nın klibini aslında bir dizi, daha doğrusu hikaye olarak düşünmek daha mantıklı çünkü klipte gördüklerimizin devamı da gelecek. Türkmen, önümüzdeki günlerde yayınlayacağı “Sır” ve “Gülmedi Kader” şarkılarının klibi ile hikayeyi tamamlayacak. 

 

SÖYLEMEN YETERDİ” 

Şarkı konusunda kendi düşüncemi sorarsanız, bana göre tam anlamı ile harika. Melankolik havası, geçmişe götüren şarkı sözleri ve hatta pişmanlık hissi ile beni yakıp kavurdu desem yeridir. Düzenlemede Ahmet Faik Dökmeci’yi tebrik etmeliyiz…

Tüm şarkının emeği geçenleri de yazıda söylemesek olmazdı sanırım. Söz ve müzik koltuğunda sevgili Birkan Nasuhoğlu, prodüktörlük koltuğunda Tunç Çakır yer aldı. Şarkının kayıtları içinde GTR Deneyevi, Hayyam Stüdyoları ve Blukite Studio kullanıldı. Klibin yönetmenliği ve kurgusu ise Bora Çifterler, Türkmen’e eşlik eden güzel sanatçı ise Özge Demirtel idi. Aslında klip konusunda ayrı bi’ teşekkür edilmesi gerekiyor. Normalde çoğu şarkının düzenleme, çekim kısımları haftalar sürerken, Aşkın Enkazı tam beş günde çekilmiş. Hepsinin ellerine sağlık! 

 

Bu yazının sonunda ayrıca Gökhan Türkmen’in en sevdiğim 10 şarkısını da sizlerle paylaşmak istedim. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here