God Of War serisinin 2010 yılında üçüncü oyun ile Yunan Mitolojisini sonlandırmasından sonra biz oyuncular olarak Kratos’un bundan sonra ne yapacağını merak etmiştik. Aradan geçen 6 yılın ardından E3 2016’da yaptıkları oyunun duyurusunun ardından, Kratos’un İskandinav Mitolojisine geçiş yapmış olduğunu öğrenmiş olduk.Yapımcı ekip olan Santa Monica, GoW serisinde bulunan sabit kamera gibi mekaniklerini yeni oyunda kaldırdığını gördük. Bu değişikliğin ne kadar iyi olacağını oyun çıkışını gerçekleştirdikten sonra göreceğiz.Yine benzer şekilde Yunan Mitolojisini bırakıp yeni bir mitolojiye geçme kararları da cüretkar ama mantıklı çünkü Olimpos’ta kesecek adam kalmadı.Seriye değişiklik iyi gelecektir diye umuyoruz.

Biz konumuza dönelim efenim,oyunun çıkış tarihi giderek yaklaşıyor, çıkışına günler kaldı.Ee haliyle oyunu incelemek için bir sürü oyun sitesi sıraya girmiş durumda.Oyun 18 Nisana kadar OverGame gibi yerlerde, Türkiye’de ön siparişte.

Sony,oyunun dikkat çekememesinden korkuyor olacak ki oyunun inceleme ambargosunu 12 Nisan tarihinde kaldırıyor.Eğer ön siparişteki bir oyun satın alındıktan sonra iyi çıkmazsa bu durum,oyuncular için gerçekten tam bir kabus oluyor.Ön siparişin amacı,oyun çıkmadan oyunu olabildiğince satmaktır.Çünkü oyun çıktıktan sonra oyun hakkında kötü yorumlar gelirse oyunun satışları ciddi oranda düşüyor.İşte bu yüzden oyunlara ambargolar koyuyorlar.

Sony’nin ambargoyu 1 hafta önce kaldırmasına ek olarak,oyuna dair bir gelişmeyi daha ekleyelim.Oyunun yönetmeni olan Cory Barlog’a Twitter üzerinden sorulan bir soru üzerine oyunda PS4 Pro cihazları için performans modu olduğunu belirtti.Sorulan soruda “PS4 ve PS4 Pro için aynı deneyim mi sunulacağını” soruluyordu.Soruyu yanıtlayan Barlog,”eğer 4K çözünürlüklü bir televizyonunuz varsa,oyunu harika grafikler eşliğinde oynayabileceksiniz.” dedi.

Cory Barlog,4K televizyonu olmayan PS4 Pro kullanıcıları için de performans modunun cihazlardaki gücü en iyi şekilde kullanacağından bahsetti.

Aşağıda ilgili twiti görebilirsiniz.

Bu arada oyunun 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini bir kez daha hatırlatalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here