Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Her ne kadar ortam içinde dinlediğimizi çok belli etmesek de birçok “guilty pleasure” listemize dahil olan bir grup Hepsi. Çocukluğumuz onlarla geçtiği için de birçok şarkılarını hala ezbere biliyoruz ve denk geldiğimizde eşlik etmekten kendimizi alamıyoruz. Belki de hala bu yüzden ara sıra dinleme ihtiyacı duyuyoruz onları. Bize çocukluğumuza dair bir sürü şey hatırlattıkları ve büyüdüğümüzü hissettirdikleri için. 2005 yılında Eren, Yasemin, Cemre ve Gülçin ile kurulan grup 2009’da Gülçin’in gruptan çıkmasıyla 3 kişi olarak yollarına devam etti. 2010’da çıkardıkları “Geri Dönüşüm” adlı albümleri ile bekledikleri başarıyı devam ettirdiklerini söyleyemeyiz. Zaten bu albümden sonra da yeni bir projede bulunmadılar. Bugün ise sizler için gizli oturumda dinlediğimiz 7 Hepsi şarkısını paylaşmak istedik. Gelin hep birlikte listeye bir göz atalım.

1. Hepsi – Aşk Sakızı

Çıktığı zamanlarda hem hayranlarının hem de genç kitlenin çok sevdiği ve dilinden düşürmediği bir şarkı olmuştu Aşk Sakızı. Klibini 2007 senesine göre değerlendirirsek fazlaca emek ve para harcadıklarını söyleyebiliriz. Hepsi‘nin tam da altın çağında çıkardığı bu şarkı hızla müzik listelerinde zirveye yükselmişti, belki de bu yüzden hala sözlerini unutmuyor ve denk geldiğimizde eşlik ediyoruz.

2. Hepsi – Kalpsizsin

Oldukça iddialı klibi ve şarkı sözleriyle 2006’da çıkarılan ve hala eşlik etmeyi deli gibi sevdiğimiz bir Hepsi şarkısı daha. Kalpsizsin aynı zamanda Hepsi 1 dizisinde de çok sık çalan şarkılardan bir tanesiydi.

3. Hepsi – Tik Tak

Tekerleme gibi sözleriyle fazlasıyla hareketli olan bu şarkıya da Hepsi 1 dizisinde sıkça rastlamıştık.

4. Hepsi – Üç Kalp

Orijinalinin Ajda Pekkan‘a ait olduğu bu güzel şarkı Hepsi grubunun yıllar sonra tekrar yorumlamasıyla fazlasıyla beğeni kazanmıştı. Özellikle şarkının yavaş havası ve kızların seslerinin uyumu dönemin hayranları tarafından çok sevilmişti.

5. Hepsi – Saklambaç

Yine hareketli ritmi ve eğlenceli sözleriyle zamanında sürekli dilimize dolanan bir şarkı Saklambaç.

6. Hepsi – Gecelerce

Hepsi‘nin ilk çıkan albümünde diğer şarkıların gölgesinde kalan ama bizce en iyi Hepsi şarkılarından biri olan bir şarkı Gecelerce. Yavaş başlayan ve ilerledikçe hızlanan, altyapısıyla dönemine göre muhteşem bir iş olarak değerlendirilebilecek bir şarkı aynı zamanda.

7. Hepsi – Gitme

Sözlerinin güzelliğiyle kalbimize taht kuran ve yine diğer şarkıların gölgesinde kalmış, güzel bir Hepsi şarkısı daha. “Gitme diye yalvarsam boşuna, senin gözün dışarıda.”

8. Hepsi – Uzat Elini

Son olarak Hepsi İki adlı ikinci albümlerine ait bir şarkıyla veda ediyoruz sizlere. Uzat Elini, Hepsi 1 dizisinde de çokça duyduğumuz bir şarkı olmuştu. Gülçin’in gruptan ayrılması belki de müzik kariyerleri için bir nokta oldu ancak biz onları her zaman çocukluğumuzu hatırlatan şarkılarıyla sevmeye devam edeceğiz. Keyifli dinlemeler dileriz!

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here