Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1042

Samet Varol, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü’nü 2013’te terk ederek İstanbul’a yerleşmiş. Daha çok klip ve reklam alanında işler üreten bir yapım şirketinde kurgu işlerine başlamış. Bildiğimiz ve aslında birçok tıklama alan kliplerde “editor” nezdinde görevleri olmuş. Ayrıca birçok güncel festivallerin “aftermovie director”, birçok markanın “commercial editor” ve “fashion film director” görevlerinde bulunmuş. Sanatçımız yoluna daha sonra çeşitli ajanslarda, yapım şirketleri bünyesinde ve freelance olarak devam etmiş.

Yazımızda kendisini daha ayrıntılı tanımadan önce dilerseniz kendisini kendi yöntemiyle tanıyalım ilk. Buyrun seyredelim, Showreel

Yaptığı işlerin geneli piyasa içerisinde yeterince yer bulması, onu daha sonraları kendi tarzında ilerlemesi için deneysel kısa filmler çekmeye itmiş. Çektiği ilk seri “Anksiyete Üçlemesi”, “Zamansızlık“, “Gürültü” ve “Yürüyüş” isimli kısa filmler olmuş.

Sonrasında ise pek çok video art çalışmasının yönetmenliğini gerçekleştirmiş. Aynı zamanda bazı yönetmenlerin kısa ve uzun metraj film kurgularını yapmış.

Sanatçımız severek yaptığı bu işte; görüntü ve ses kurgusunu dinamik olarak birleştirmenin, vurucu bir akış olarak sunulmasında ve ifade dilini geliştirmesinde etkili olduğunu düşündüğü için yaptığını aktarıyor.

İçinde bulunduğu diğer dikkat çekici çalışmalarından bazıları:

 

Biliriz ki kaliteli işler ekip birliğinden geçer. Gizli kahramanlar da her zaman onların arasında bir yerlerde. Şansının ve çalışmalarının bol olması dileğiyle. Sanatla kal Samet…

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1042

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here