GIST 2018 ile alakalı haberimizi okumadıysanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Far Cry 5 ön incelemesini ise bu link üzerinden okuyabilirsiniz.

Wannart ekibi olarak GIST 2018’deydik. Ubisoft da resmi kimlikle fuara katılımcı olarak geldi. Ubisoft’un standında, hâlihazırda çıkış yapmış olmalarına rağmen Assassin’s Creed Origins ve Rainbow Six Siege oynayabiliyordunuz. Fakat öyle iki oyun fuara geldi ki henüz çıkışlarını bile yapmadılar; Far Cry 5 ve The Crew 2. Bu oyunları fuarda deneyimleme şansımız oldu. Belirtmemiz gerek; oyunlar henüz çıkışlarını yapmadıkları için görüntü almak yasaktı. İşte deneyimlerimizden The Crew 2:

The Crew 2 için tam olarak ne desek bilemiyoruz ama şunu söylersek bizce özetleriz; “Aman Allah’ım.” Oyun her şeyiyle çok güzel görünüyor. Başlamadan önce oynadığımız sürümün bilgisayar sürümü olduğunu söylemememiz lazım çünkü oyun 60 FPS’yle yağ gibi akıyor. Görsellik anlamında kesinlikle tatmin edici. Oynanış deseniz aynı. Araba, yat, uçak hepsinin kullanımı harika.

İlk oyun, The Crew için her kafadan bir ses çıkıyordu. Bazıları çok güzel bir MMO olduğunu iddia ederken bazıları da tipik bir Ubisoft hayal kırıklığı olduğunu savunuyordu. The Crew, Wild Run isminde bir ek paketle durumu toparlamak istese de oyuncu sayısında başarılı olmadığını düşünmüş olacak ki ikinci oyunla bizleri karşıladılar.

Zaten hatırlayacaksınız ki Ubisoft’un 30. yaşını kutlamak için yapılan #Ubi30 etkinliğinde, ücretsiz oyun rotasyonun içine The Crew’da eklenerek çok daha fazla oyuncuya erişmeye çalışılmıştı.

Bizler için ilk oyunda, araba yarışlarının MMO’laştırma biçimi oldukça başarılı yapılmış olsa da kıt olan içerik yüzünden kendini çabuk tüketen bir oyun haline gelmişti. Açık dünyada gezmek (gezmek dediğimiz şey arabalarla tur atmak) oldukça keyifli olsa da en fazla üç dört kere yaptığınız bir eylemdi.

Ubisoft’un The Crew’la devam edememesinin bir diğer nedeni ise eski konsollar için de çıkış yapmış olmasıydı. Destiny’nin başına gelen durum The Crew için de gerçekleşti, Playstation 3 ve Xbox 360 konsollarına destek vermeyi kesti. Oyun, eski nesil de nemalanacak şekilde tasarlandığı için yeni nesil konsollarına ve PC’lere yeteri kadar önemini veremiyordu ve bu sebeple eski nesille bağını kesecek yeni bir oyun şarttı.

The Crew 2’nin içeriği, ilk oyuna nazaran daha fazla mıdır bunu bilemeyiz fakat tahmin edebiliriz. Uçak ve yat yarışları ilk oyunda değilken ikinci oyuna eklenmiş ve ne de güzel olmuş! 60 FPS’de, o güzelim görsellikle, kontrolü tamamen sizde olan dev tenekeleri kullanmak bizim gibi bir yarış tutkunu olmayanlar için bile aşırı keyifliydi. Açıkçası kendimizi “Şu oyun ücretsiz olsa da sadece arada bir araba ya da ne bileyim uçak, yat kullanmak için girsek” dedirtti açıkçası. 60 doların hakkını verip vermeyeceğini bunu bize oyunun çıkışını gösterecek fakat oynanış ve teknik olarak oyun gayet iyi. Bu arada eklemeden geçmeyelim; araba, yat ve uçağı Xbox One kontrolcüsüyle oynadık.

The Crew’un basın tarafından notları 7 ile 8 arasında verilmişti. Sizce The Crew 2 bu puanları geçebilecek mi? Başarılı bir oyun olarak anılacak mı yoksa Destiny 2’nin başına gelen “İlk oyundan çok daha kötü, bunu oynayacağıma ilk oyunu oynarım daha iyi” diyen kitle The Crew 2 için de türer mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here