Yazın bitimine yavaş yavaş yaklaşırken moda dünyası 2019-20 Sonbahar/Kış kampanyalarını moda severlere sunmaya başladı. Bunlardan biri de Britanyalı moda evi Burberry.

Nick Knight ve Danko Steiner’ın objektiflerinden izlediğimiz kampanya bizleri İngiliz dünyasında küçük bir keşfe çıkarıyor. Kamera karşısına bizleri 17 kişiden oluşan çeşitli model ekibi ve başroller Irina Shayk ve Gigi Hadid karşılıyor. Bir sahnede Irina Shayk ve Gigi Hadid’i sahil kıyısında poz veriyor, diğer fotoğrafta kampanyada yer alan diğer modeller çekim arkasında birbirlerini fotoğraflıyor. “Bu kampanya İngiliz kültürünün çok yönlülüğünü ve tüm farklılıklarıyla bir arada nasıl var olabildiklerini anlatıyor” diyor Tisci ve ekliyor: “Danko ve Nick ile birlikte kendini keşfetmenin önemini kutluyoruz.”

Kampanyada özellikle genç ve doğal modellerin kullanılması ve kampanya boyunca modellerin kameralar ile birbirlerini fotoğraflaması sosyal medyanın son zamanlarda aldığı hale bir eleştiri niteliği de taşıyor. Knight, dijital dünyadaki hayatlarımızın ekran merkezli olduğunu söylüyor. “Görseller, fotoğraflar artık her yerde… Akıllı telefonlarımızdan dijital billboard’lara, tüm ekranlarda…”

Kampanya bir sahil kıyısında geçiyor. Bu harika fikrin Riccardo’dan çıktığını anlatıyor Steiner. “Klasik Burberry silüeti suyla kuşattık. Su değişimin ve keşfin kaynağıdır. Bu doğal güce dokunmak istedik” diyor.

Kampanya filmini ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here