Korku ve gerilim filmlerinin insanlar üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. İzlerken her duyguyu yaşatmayı başarıp heyecanı sonuna kadar zirvede tutan filmler, bazılarımız için olmazsa olmazlar arasında. Korkmak çoğu zaman insanı ürkütse de bazen ihtiyaç niteliğinde ve insanın isteğiyle de olabiliyor.

Film seçerken en zorlanılan kategoriler arasında korku ve gerilim filmleri yer almakta. Günümüzde yapılan film çöplüğü ve filmlerin gün geçtikçe kalitesinin düşmesi seçimlerimizi de bir hayli zorlaştırıyor.

Gerilim ve korkuyu bünyesinde barındıran, sinemaseverlerden olumlu dönüşler almış filmleri sizler için derledik. İyi seyirler!

1) The Others

Başrolünde Nicole Kidman’ın olduğu film, kocasını savaşta kaybetmiş bir kadının güneş ışığına karşı hassasiyeti olan iki çocuğu ile birlikte yaşadığı eve yardımcı aramasıyla başlar. Perdeleri bile açılmayan büyük eve alınan yardımcılar ile art arda gelen olaylar başından sonuna kadar merakla izleyeceğiniz bir film.

2) Don’t Breathe

Filmin başından sonuna nefesinizi tutacağınız, farklı konusu ile izlemeye değer ve IMDb puanı 7.1/10 olan korku filmi. Kör fakat sezgileri çok iyi olan bir katille evdeki genç hırsızların yaşadıklarını konu alan bir yapım. Klostrofobisi olanları biraz zorlayacak olan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

3) Hush

Hem sağır hem de dilsiz olsanız, sizi öldürmeye çalışan bir katille nasıl başa çıkarsınız? Kitabını yazmak ve biraz da dinlenmek amacıyla şehirden uzak, ıssız bir ormanda eve yerleşen bir yazarın gerilim dolu mücadelesi, mutlaka izlemeniz gereken gerilim filmleri arasında.

4) The Conjuring

James Wan’ın yönetmenliğini yaptığı, Chad Hayes ve Carey Hayes’in yazdığı 2013 yapımı Amerikan korku filmi. Klasik bir konuyu akıcı ve etkileyici şekilde sinemaya aktarılmış bir şekilde izleyeceğiniz film; kalabalık bir ailenin yeni taşındıkları evde başlarına gelen korkunç olaylar ve bunun arkasındaki sır perdesini anlatmakta. Merakla izleyeceğiniz bu yapım da bizce mutlaka izlemeniz gerekenler arasında yer almakta.

Dipnot: Film gerçek olaylar ve kişiler üzerinden uyarlanmıştır.

5) Sixth Sense

Bruce Willis’ın başrolünde olduğu bu filmde; ölüleri görebilen bir çocuğun, psikologu ile birlikte yaşadıkları anlatılmakta. Film gerilim denilince akla ilk gelenler arasında.

6) The Visit

Büyükanne ve büyükbabalarını ziyarete gelen iki küçük kardeşin başından geçen olayların anlatıldığı bir gerilim filmi. Evde kaldıkları süre içinde belirli kurallara uymak zorunda kalan bu iki kardeş, işlerin rayından çıkmasıyla yaşadıklarını soluksuz izleyeceksiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here