Sevdiğimiz bir dizi bulduğumuzda, hemen bağlanıyoruz. Hele bir de karakterlerden biriyle kendimizi yakın hissettiysek, bir anda o kurgu insan en yakın arkadaşımız gibi gelmeye başlıyor. Ancak bu durum elbette her dizi için geçerli değil. Özellikle bazı dizilerde öyle karakterler var ki, gerçek hayatta olsa asla ama asla tahammül edilecek insanlar değil. Aslına bakılırsa sayacağımız karakterlerin bir kısmı dizilerde de yeterince rahatsız ediciler. İşte hem izleyip hem sinir olduğumuz, hem güldüğümüz hem de gerçek olmadıklarına şükrettiğimiz bazı karakterler!

Uyarı: Bazı karakterlerin yorumları dizi ile ilgili spoiler içerebilir.

1- Jake Peralta/Brookly Nine-Nine

Sempatikliği ve şakaları ile aslında Jake Peralta’dan hoşlanmamak çok zor. Dizide izlemesi çok eğlenceli olsa da gerçek hayatta Peralta kadar sorumsuz ve çocuk ruhlu biriyle anlaşabilmek ya da en azından çalışabilmek, muhtemelen birçok kişiyi zorlardı. Fakat yine de listemizdeki sinir bozucu karakterler düşünüldüğünde, Jake bunların en sempatiklerinden biri.

2- Janet/Friends

Dürüst olalım, Janet’ı gerçekten sevebilen oldu mu? Dizide karakterine dair pek bilgi alamasak da gülüşü ile birçok izleyiciyi çileden çıkaran Janet, bu yeteneği sayesinde listemizde kendine yer buluyor. Ancak Friends söz konusu olduğunda ortalık çok karışık. Herkesin sevdiği ve gıcık olduğu karakterler çok farklı. Örneğin Rachel, dizinin yayınladığı dönemde grubu bozmakla çok eleştirilmiş ve nefret oklarının hedefi olmuştu.

3- Ted Wheeler/Stranger Things

İlk anda kim olduğunu hatırlayamadınız değil mi? Ted, Stranger Things’te Nancy’nin babası. Aslında kendisine dair neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Ama bizi sinir eden de hiçbir şey bilmiyor oluşumuz. Çünkü hiçbir önemli kararda, çocuklarının başı dertteyken, üzgünken ya da eşi onun yardımına ihtiyaç duyarken ortada yoktu! Gerçek hayatta muhtemelen kimse iletişim kuramadığı bir baba ya da kendini görmezden gelen bir eş istemezdi…

4- Lorelai/Gilmore Girls

Dünyanın en anlayışlı, arkadaş gibi annesi. Hem çalışkan hem de çocuğunu tamamen kendi büyütüp yetiştirecek kadar asi. Buraya kadar harika ancak Lorelai aslında bundan çok daha fazlası.

Zaman zaman fazla fevri davranan, mantığını tamamen itip duyguları ile hareket eden Lorelai’ın aldığı kararlar dizi boyunca kendi ailesi dair birçok kişinin incinmesine yol açıyor. Kırdığı kalpler ve düğünden önce yüz üstü bıraktığı erkekler de cabası…

5- House/House M.D.

Keskin zekası ile he bölümde bizi şaşırtsa da akıl almaz vurdumduymazlığı, başına buyrukluğu ve ilaç bağımlılığı ile House, gerçek hayatta baş etmesi en zor karakterlerden biri. Kimseyle bağ kurmayan ve daima alaycı bir tavra sahip olan House buna rağmen başkalarının hayatına burnunu sokmaktan da geri kalmıyor. Hayattaki her şeyi bir bulmaca gibi görüp en özel sırlarınızı deşmekten çekinmeyen bu adama gerçek hayatta kaç kişi tahammül edebilirdi?

6- Sheldon Cooper/The Big Bang Theory

Takıntılı, inatçı, çok çok çok zeki ancak buna rağmen sosyal anlamda çok yetersiz. İzlemesi çok eğlenceli olsa da beraber yaşaması çok hoş olacak birine benzemiyor! Zekasına rağmen hayattaki her şeyin kendi istediği şekilde ilerlemesini isteyen Sheldon, genelde aşağılayıcı olan tavırlarıyla da beraber vakit geçirilebilir bir insan olma yolunda olumlu adımlar atmıyor.

Ancak tıpkı Friends gibi, bu arkadaş grubunda da kim gerçekten en sinir bozucu karaktere sahip bu gerçek bir tartışma konusu. Özellikle ilk sezonlardaki düşüncesiz tavırlarıyla Penny mi yoksa yine ilk sezonlardaki fazla yalnız hâlleri ile Raj ve Howard mı? Tercih sizin…

7- Emily/Friends

Friends’in listemizdeki ikinci üyesi Ross’un eski eşi Emily. Başlarda çok dikkat çekmese de Ross ile ayrıyken takındığı tavırları ile herkese saç baş yoldurtmuştu. İngiltere’den sürekli telefonla arayıp Ross’un hayatına müdahale etmesi ve onu yalnızca Rachel’dan değil, kız kardeşi de dahil sevdiği herkesten kopmaya zorlaması gerçekten sinir bozucuydu.

8- Barney Stinson/How I Met Your Mother

Evet birçoğumuzun dizideki favori karakteri Barney. Hem eğlenceli hem de oldukça özgün bir karakter. Ancak bir düşünün. Gerçek hayatta onun gibi birini ne kadar idare edebilirdiniz? İnatçı ve kendi istediği şekilde olmadığı sürece hiçbir çözümü kabul etmeyen Barney çoğu zaman da bencil hareketleri ile dizide dikkat çekiyor. Arkadaşlarını en kısa sürede kaybetmenin de kitabını yazabilecek olan Barney, uzun süre ciddi ve düzenli bir ilişki fikrine de çok uzaktı.

Ancak eklemek gerekir de Barney, dizi boyunca en büyük gelişmeyi gösteren karakterlerden biri. Üstelik dizinin hayranlarının birçoğu Ted Mosby’nin son sezonlardaki hâline daha çok kızgın gibi görünüyor…

9- Jeremy Jamm/Parks and Recreaiton

İşte listenin gerçek kötülerinden biri! Tabi Parks and Recreation dünyasında gerçek bir kötülükten ne kadar söz edebilirseniz… Leslie’nin en büyük düşmanlarından Jeremy için söylenecek pek fazla söz yok aslında. Çünkü kendisi tüm hayatını Leslie’nin yoluna taş koymaya adamış gibi görünüyor. Ve doğal olarak kimse hayatında böyle birini istemez.

10- Rick Sanchez/Rick and Morty

Rick’i bu listeye koymak en zor kararlardan biri… Çünkü elbette Rick’i sevmemek çok zor. Ancak artık dizide dahi Rick ile boyutlar arası maceralar yaşamanın eğlencesi ile gerçek hayatta yaşamanın zorlukları daha bariz şekilde gösterilmeye başlandı. Gerçekten incelendiğinde bir ailenin dramatik durumunu görebileceğiniz dizide, üzülerek söylemek gerek ki Rick, muhtemelen beraber yaşaması en zor karakterlerden biri olurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here