Gerçek benliklerimizi büyüdükçe, değer ve başarıyı oluşturan kültürel inançlar tarafından hipnotize edildikçe zayıf görüyoruz. İçsel masumiyet ve mükemmellik hakkındaki bu farkındalığımızı kaybedene kadar kendimizi (ve diğerlerini) herkesle karşılaştırmaya başlıyoruz.

Ama gerçek benliğinizde, ebeveynlerin yeni doğmuş çocuklarını gördüğü gibi kendinizi sevmekten asla vazgeçmeyen bir yer var. Bu içinizdeki şey, sonsuza dek sizi kollarında tutar ve mükemmelliğinizin gerçekliğini bilir. Bu orijinal gerçeğe yeniden bağlanmak varoluşun ve doğuşun temelidir. Bu doğuştan gelen mükemmellik olmadan yaptığımız hiçbir şey bize aradığımız özgürlüğü ve başarıyı getirmeyecektir. Ancak bizi yanlış veya eksik olduğunu düşündüğümüz şeyleri düzeltmeye, değiştirmeye veya iyileştirmeye çalışan, hiç durmayan bir koşu bandına koyacaktır. Sonunda “yeterli” olmak için daima koşturacaktır.

Gerçek benliklerimizden ayrı olma ve sahip olmadığımız bir şeye ihtiyaç duyma hissine dayandığı için el baltasıyla bir ağacı kesmeye çalışmak kadar yorucu olabilir. Dualistik bir yaşam algısına dayanan bazı samimi manevi öğretiler bile bu büyük gücü daha fazla şey elde etmek için kullanmalarını öğretir bireylere. Bu da genellikle manevi materyalizme yol açar. Maddi tecrübemiz manevi olarak büyümek ve iyileştirmeye çalışmakta sorunları sürdürüyor.

Kırıldığınız, eksik kaldığınız veya eksik olan bir öncülden başlayan herhangi bir hedefe ulaşma tekniğini uyguladığınızda büyümenize yardım sağlar. Kendinizin oluşturduğu resmi algılarınızın, korkuların ve geçmiş travmaların yanı sıra kendinize anlattığınız hikayeler ve bu hikayelerde oynadığınız karakterler gibi. En iyi ihtimalle bu, gerçek benliğin açığa çıkmasını değil yüzeysel gelişmeler yaratır.

Yarattığımız şey daima kendi imajımızla uyumlu olacaktır. Bu yüzden herhangi bir gelişme, aynı zamanda strese ve mücadeleye yol açabilecek gerçek benliklerimizle ilgili temel korku ve sınırlı inançları taşımaya devam edecektir. En kötüsü, bu çabalar aslında temel sorunlarımızı büyütebilir ve yol boyunca daha da büyük sorunlar yaratabilir.

Buna karşılık, ihtiyacımız olan her şeyin zaten içimizde olduğunu ve bu doğuştan gelen bütünlüğün ve kusursuzluğun yeniden doğmaya başladığımızı fark ettiğimizde gelişim yasasının sınırsız, sık sık hapsedilmiş potansiyelini açığa çıkararak gerçekte kim olduğunuzu ortaya çıkarmak ile ilgilidir. Bu yolda, asla yanlış yoldan gitme veya çıkmaza girme tehlikesi yoktur  çünkü eksik bir şeyi düzeltmek veya doldurmak yerine Doğuş Gelişme Yasası bunu tutar. Böylelikle bir sonraki evrim aşamanız organik olarak gelişecektir ve bir sonraki aşama zaten sizin içinizde olduğundan gerçek benliğinizin gerçekleşmesi için gereken her şeyi getirerek bir bütüne varacaktır.

Bu, tüm başarı stratejileriniz veya kişisel gelişim araçlarınızdan uzak durmanız gerektiği anlamına gelmez. Daha büyük paradigmalar keşfedildikçe, önceki fikirler genellikle bunlarla bütünleşir. Ne de olsa, tercih ettiğimiz taşıma şekli attan arabaya dönüştüğünde tekerleği elimizden almadık. O hala var ve hala tekerlek kullanıyoruz, ancak şimdi aracımızın dışındaki bir şey tarafından çekmek yerine, kaputumuzun altındaki motordan güç alıyoruz. Aynı şekilde Doğuş Yasası; planlama, eylem, cazibe, kişisel farkındalık, manevi bağlantı ilkelerini ve derinlemesine arzuladığınız hayatı oluşturmak için gerekli tüm diğer unsurları içerir.

Ancak yükselişinizi harekete geçirirken, bu diğer yasaları çalışmak zorunda kalmayacaksınız; zaten kim olduğunuzu ve zaten istediğiniz şeyi aldığınızı fark ettiğinizde gerçek benliğinizi bulma süreciniz kendini gerçekleştirme konusunda daha fazla olacaktır. Bir yan ürün olarak, evrensel yasalar gerçek potansiyelinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi size vermek için çalışmaya devam edecektir.

Kendini gerçekleştirmenin düz bir çizgi olmadığını anlamak da önemlidir. Fidandan olgun ağaca doğru büyürken geniş kapsamlı kök sistemi ve uzanmış dalları ile büyür. Hayatımızın çeşitli alanlarında gerçek benliğimizi bulmak için farklı gelişim aşamalarındayız ve insan yapınızı dengelemek için yine başka şeylerle birlikte çalışmanız gerekebilir. Servet, ilişkiler, iş, maneviyat, vb. gibi. Bir ağacın, belirli aşamalar boyunca büyürken dik durması için ek desteğe ihtiyacı olabilir.

Bu nedenle, temel parasal ihtiyaçlarınızı karşılamak için mücadele ediyorsanız o alan enerjinizi susturamayacak kadar güçlü olana kadar servet, bolluk ve mali sorumluluk hakkında daha fazla şey öğrenmeniz gerekebilir. Temel sağlığı korumak için mücadele ediyorsanız spor salonu üyeliğine, bir antrenöre veya yeni bir diyete ihtiyacınız olabilir. Böylece fiziksel sorunlarınız sizi oyundan çıkarmaz. Derin oturmuş bir travma ile uğraşıyorsanız, bir terapisti görmek gerçek ruhsal benliğinizi keşfetmenize yardımcı olmak için kötü bir fikir değildir.

Gelişmemizin her aşaması, bizi bir üst seviyeye çıkarmak için bir amaca hizmet eder. Ortaya Çıkma Yasası zaten eksiksiz ve  sınırsız olan gerçek benliği ele almakla ilgili olduğu için yukarıda belirtilen alanlardan herhangi birini güçlendirirken ilkelerini uygulamak, ne olursa olsun gelişmekte olan alanda kalmanızı sağlayacaktır.

Bu yazının temel amacı, Ortaya Çıkma Yasasını oluşturan ve destekleyen temel psikolojik ve ruhsal ilkeler ve uygulamalar hakkında derinlemesine bilgi vermektir. İçinde olup bitenler konusunda sağlam bir kavrayışla kendi ortaya çıkışınızı yönlendirmenize yardımcı olmak için nasıl çalıştığını ve çalıştığını bilme konusunda güveniyorum. Ortaya çıkma, nedenini biliyor olsanız da yapmasanız da işe yarar ancak bu temele sahip olmak daha iyi, daha hızlı ve daha tutarlı çalışmasını sağlar. Sunulan fikirlerle karıştırıldığınız veya hayal kırıklığına uğradığınız zamanlar olabilir. Cesaretlenmek. Bu sadece normal değil, gerekli. Bu yeni, daha yüksek bir fikrin eski koşullu düşünceyle ortaya çıkmaya çalıştığı anlamına gelir. Sizi, derinliklerinizi günlüğe kaydetme ve daha fazla şükür yoluyla gerçek kendinize daha derin kazma fırsatı olarak kullanmaya davet ediyorum.

Yazardan Not: Fikirlerinizin tohumlarının ruhunuzun bereketli toprağına düşmesine izin verin, büyümek için istekli olduğunuzla onları sulayın ve ilerlemeye devam edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here