FromSoftware ve A Song of Ice And Fire serisinin yazarı George R.R. Martin’in işbirliğinde çıkacak Great Rune isimli oyun hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

İtalyan gazeteci Antonio Fuctio’nun haberinde belirttiği gibi, Great Rune tam teşekküllü bir açık dünya oyunu olmayabilir. Attığı bir tweette gazeteci; “Bunu onaylayabilirim, bir geliştirici bana yıllar önce bu projeden bahsetti. Aynı (ancak gelişmiş) From Software motorunun sınırlamaları nedeniyle “tamamen” açık bir dünya olmayabilir.” yazdı. 

“Great Rune” isminin de bir kod adı olabileceği bilgisi paylaşıldı. Daha önce çıkmış Bloodborne oyunun kod ismi de SPRJ idi.

Oyuna ilişkin söylentiler, Mart 2019’da internetteki yerini buldu. Birçok kişinin inandığının aksine, FromSoftware’in en yeni RPG projesi bir Game of Thrones uyarlaması değil. Aksine, bu Martin’den farklı bir hikaye. Martin bloğuna; “Bir Japon oyun firmasına başvurdum.” demişti 20 Mayıs’ta. Bir yanda harika bir yazar bir yanda da çizgisini hiç bozmadan müthiş oyunlar yapan geliştirici. Bu ikilinin çıkaracağı oyunu merakla beklemedeyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here