Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Game of Thrones yedinci sezonunun kırdığı reyting rekorları, sızdırılan senaryo ve bölümleri ile sürekli gündemde kalmayı başarıyor. Geçenlerde bu sezonun 4. bölümünü sızdıran hackerın da diziyi sevgilisini mutlu etmek istediği için sızdırdığını söylediği dizide, geçtiğimiz bölüm olan 6. bölüm yani “Beyond the Wall” dizinin tarihinde en çok izlenen ikinci bölüm oldu. Ama Game of Thrones’un dizi olmasının ana nedeni yazdığı “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisi olan George R. R. Martin, dizinin izleyicilerinden biri değil. Ünlü yazar geçenlerde verdiği bir röportajda yazma ve tur planlamalarıyla oldukça meşgul olduğunu söyledi.

Game of Thrones Martin’in romanlarından uyarlandı ama, dizi kitapta yazılandan da ileride gidiyor. Martin ise hala serinin altıncı kitabı olan “Kış Rüzgarları” üzerinde çalışıyor.

Martin ayrıca bir röportajında dizi ve kitap ayrılıklarının sürmeye devam edeceğini söylüyor. “Kitap serisi ve TV adaptasyonu farklı yollardan gidiyor.” diyor. “Ekranda karakterler sağda solda öldü. Karakterlerden yirmi tanesi dizide şimdiden öldü. Oysa ki bana göre hala canlılar ve gelecek kitapta da yer alacaklar.”

Martin 2011 yılında yayımlanan “Ejderhaların Dansı” kitabının devamı olan ”Kış Rüzgarları’nın” ilerleme süreci hakkında bir bilgi vermiyor ve kitabın ne zaman yayımlanacağı da hala kesin değil. Yazar bu yılın Ocak ayında kendi kişisel blogunda bu konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: “Daha bitmedi ama bir ilerleme kaydettim. Ama bu ilerleme, geçen yıl bu zamana kadar bitirmiş olacağımı düşündüğüm kadar olmadı. Sanıyorum ki kitap bu yıl içinde çıkar. (Ama hey, geçen yıl da bunun aynısını düşünmüştüm.)

Kaynak: Rolling Stone

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here