8 sezonun ardından bu yıl ekranlara veda eden, George R.R. Martin‘in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden uyarlanan Game of Thrones dizisi için spin-off’u olarak planlanan yeni dizileri geliyor. Bunlardan ilk proje ise Bloodmoon olacak.

Mayıs ayında, Kuzey İrlanda’da çekimleri başlayan ve Ak Gezenler’in yükseliş hikayesi ile birlikte Westeros‘un karışıklığını ve bıraktığımız yerden 5000 yıl öncesini konu alacak olan Bloodmoon dizisinin başrolünü Naomi Watts üstlenecek.

Martin, ilk projesi olan Bloodmoon hakkında konuştu;

  • Yeni Westeros’ta Yaklaşık 100 Krallık Olacak! 

7 krallığı olan Westeros için daha geri gidilirse 9-12 krallık ve yeterince geri gidilirse irili ufaklı 100’e yakın krallığa ulaşabileceğini söyledi.

  • Starklar Kesinlikle Orada Olacak!

Soyları ilk insanlara dayanan Starklar için Martin, kesinlikle orada olacaklarını; ulukurtların ve mamutların da hikayeye katılacağını belirtti.

  • Lannisterlar Olmayacak!

Lannister yükselişinden önceki zamanları konu alan dizi için en azından başlangıçta Lannisterların olmayacağını ve onların evinde yaşayan farklı bir hane olan Castleryler olacak dedi.

  • Kadro Yine Çok Kalabalık!

Game of Thrones gibi pek çok karaktere sahip olacak dizi için Martin, öne çıkacak özel bir karaktere odaklanmayacaklarını belirtti.

  • Bloodmoon Aslında Yalnızca Projenin Kod Adı!

İlk başta The Long Night diye anılan spin-off için henüz resmi bir isim yok. Bloodmoon yalnızca projenin kod adıymış ve dizi için henüz isim kararı verilmemiş.

Dizinin yayın tarihi kesin olmamakla birlikte 2021 diye konuşuluyor.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here