Tüm zamanların en çok ses getiren yapımlarından biri olan Game of Thrones, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde çok konuşulan ve eleştirilen bir bölümle final yaptı. Nihayetinde bu sondan beklediğini bulamayan fanlar ise bakışlarını Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yaratıcısı George R.R. Martin‘e çevirdi.

GRRM, birkaç gün önce blogundan yaptığı açıklamayla, dizinin sonuyla kitapların sonunun aynı olup olmayacağına dair gelen sorulara “Hem aynı olacak, hem aynı olmayacak,” minvalinde bir cevap vermiş ve bu soruları şimdilik geçirmişti.

Yeni Zelanda Havayolları’nın bir reklamda Martin’e seslenmesi ve kitapları Yeni Zelanda’ya gelip huzur içinde bitirmesi çağrısına cevap veren Martin, serinin altıncı kitabı “Kış Rüzgârları” için de bir çıkış tarihi verdi.

“Kitabı bitirme konusuna gelirsek, Yeni Zelanda dikkatimi muhtemelen çok dağıtır. O yüzden beni şimdilik Westeros’ta bırakmanız en iyisi olacaktır. Ancak şunu söylemeliyim, eğer 2020’de Worldcon’a geldiğimde Kış Rüzgârları bitmiş bir halde elimde olmazsa, beni Beyaz Ada’daki (Whaakari) sülfirik asitle dolu göle bakan küçük bir kulübeye hapsedebilirsiniz, bunun için artık yazılı bir izniniz var. Asit buharları yazmama engel olmadığı sürece, bu esareti dert etmem.”

Martin’in bahsettiği Worldcon, Dünya Bilim Kurgu Derneği’nin her yıl farklı yerlerde toplandığı ve çeşitli ödüller sunduğu konferansa işaret ediyor. 2020’de gerçekleşecek konferans, 29 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak. Yani kitap bir senenin ardından çıkacak diyebiliriz, ama daha önce yapılan açıklamalar düşünüldüğünde bu tarihe temkinli yaklaşmakta tabii ki fayda var.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here