Usta oyuncu Genco Erkal, Yıldız ve Müşfik Kenter kardeşlerin 1968’de kurduğu Kenter Tiyatrosu binasına sahip çıkmak adına oyunlarını bu tarihi mekânda sahneleyecek.

KENTER TİYATROSUNU YAŞATALIM
Geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz, tiyatromuzun büyük efsanesi Yıldız Kenter’in emaneti olan Kenter Tiyatrosu’nu ayakta tutmaya herkesin özen göstermesi gerektiğini vurgulayan ve bu sezon tiyatroda 60. sanat yılını kutlayan Genco Erkal’ın yönettiği 50 yaşındaki Dostlar Tiyatrosu, 3 farklı oyunuyla 22 Kasım’dan başlayarak Cuma günleri Kenter Tiyatrosu salonunda Mart sonuna kadar oyunlarını sergileyecek.

Türkiye’nin ilk tek kişilik oyunu olan ve Genco Erkal’ın 1965’ten bu yana dört farklı yorumunda yer aldığı 750. gösterimi geçtiğimiz aylarda yapılan Bir Delinin Hatıra Defteri,
Genco Erkal’ın 60. Sanat yılı için uyarladığı, yönettiği ve aynı zamanda tek başına rol aldığı, “benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nazım Hikmet ve William Shakespeare alıntılarıyla süslenmiş müzikli bir gösteri olan Merhaba
Ve Genco Erkal’a Tülay Günal‘ın eşlik ettiği piyano, klarnet ve viyolonsel eşliğinde, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkılarının seslendirildiği Yaşamaya Dair, Dostlar Tiyatrosu’nun repertuvarındaki oyunlar.

Usta oyuncu Genco Erkal;
Bir Delinin Hatıra Defteri ile 22 Kasım Cuma saat 20.30’da,
Merhaba ile 29 Kasım Cuma akşamı saat 20.30’da,
Yaşamaya Dair ile 6 Aralık Cuma günü saat 20.30’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Mart sonunda kadar devam edecek programın detaylarına http://www.dostlartiyatrosu.com/ ve Biletix’ten ulaşılabilir. Program kapsamındaki oyunların biletleri, Kenter Tiyatrosu gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

Bilgi için: Kenter Tiyatrosu
Telefon: 0212 246 35 89

Dostlar Tiyatrosu – Ahmet Kaya
+90 532 350 83 80

[email protected]

http://www.dostlartiyatrosu.com/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here